Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Dzisiejsze „minutes” brytyjskiego Komitetu Polityki Pieniężnej według Credit Agricole  nie przyniosą wyraźniejszych zmian, a wszyscy członkowie będą chcieli utrzymać obecną, niezmienioną politykę monetarną.

Dane ekonomiczne z ostatniego miesiąca są jak najbardziej zadowalające, z jednoczesnym silnym wzrostem cen nieruchomości, stabilności przedsiębiorstw oraz sondaży dot. nastrojów konsumentów. PKB w Q4 2013 pokazał, że ożywienie gospodarcze jest coraz szerzej zakrojone, a inwestycje przedsiębiorstw w każdym kolejnym kwartale zeszłego roku były w stanie notować regularne wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej jednak strony, Credit Agricole zwraca uwagę na brak wzrostu produktywności co oznacza, że dynamika przyrostu płac będzie zdecydowanie dłużej powracała na optymalne tory. Presja inflacyjna cały czas jest wyciszona, brytyjski Komitet Polityki Pieniężnej będzie więc utrzymywał stanowisko, że proces ożywienia cały czas znajduje się we wstępnej fazie i wszelakie podwyżki stóp procentowych byłyby obecnie niekorzystne.

Jednocześnie CA oczekuje, że stopa bezrobocia ustabilizowała się na poziomie 7,2% – blisko, jednak nadal powyżej docelowego progu 7%. W tym samym czasie odsetek osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych plasuje się na niezmienionym poziomie 3,6%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here