Naga MarketsPrezydent Wenezueli, MaduroDziałalność związana z wydobywaniem kryptowalut jest teraz regulowana przez rząd Wenezueli.

  • Wenezuela reguluje rynek miningu kryptowalut.
  • Regulacją zajął się SUNACRIP.

Mining kryptowalut w Wenezueli

Urząd nadzoru nad aktywami kryptograficznymi i powiązanymi z nimi działaniami w Wenezueli, czyli SUNACRIP, wydał pierwszy dekret oficjalnie regulujący wszystkie działania związane z wydobywaniem kryptowalut. Aby zakwalifikować się do specjalnego rejestru, górnicy będą musieli spełnić określone wymagania.

Oficjalne ogłoszenie zostało po raz pierwszy opublikowane w Gaceta Oficial i podpisane przez szefa SUNACRIP Joselita Ramireza. Stwierdzono, że mieszkańcy Wenezueli, którzy są zainteresowani wydobyciem bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut, muszą wystąpić o licencję i dołączyć do tak zwanego „poola krajowego”.

Przepisy nakładają na górników obowiązek informowania, jakiego rodzaju czynności chcieliby wykonywać w zakresie wydobywania kryptowalut i potem używania coinów. Rząd wyda również specjalną licencję dla tych, którzy chcą produkować sprzęt górniczy ASIC lub budować farmy górnicze.

Krajowy pool

Jeśli chodzi o „pool krajowy”, SUNACRIP zdefiniował go następująco:

„Grupa połączonych ze sobą górników zgadzająca się na dzielenie się zyskami z bloków proporcjonalnie do wniesionej mocy obliczeniowej wydobywczej”.

Dekret stwierdza również, że SUNACRIP może oferować korzyści, zachęty, a nawet „zwolnienia podatkowe, aby zachęcić górników do przyłączenia się do krajowego poola”. Nowe rozporządzenie nie wyjaśnia, jakie sankcje zostaną nałożone na osoby, które wydobywają kryptowaluty poza publicznym poolem.

Kopacze kryptowalut powinni ubiegać się o licencje za pośrednictwem kompleksowego rejestru usług w Cryptoassets lub RISEC, systemu prowadzonego przez SUNACRIP.

Do tego wenezuelski minister środowiska i mieszkalnictwa, Ildemaro Villarroel, ogłosił niedawno, że kopanie kryptowalut nie będzie dozwolone w żadnym państwowym mieszkaniu ani w dzielnicach, które są częścią projektu „Gran Misión Vivienda” (Wielka Misja Domowa).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here