Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCTrwająca od kilkunastu miesięcy “kryptowalutowa zima” zbiera coraz większe żniwo. Spadki na notowaniach cyfrowych aktywów dotknęły bowiem nie tylko traderów czy inwestorów ale również minerów. W wyniku spadku cen, działalność wydobywcza stała się dla wielu z nich nierentowna przez co zmuszeni byli do wstrzymania prac bądź w niektórych przypadkach nawet do zamknięcia działalności i sprzedaży posiadanych koparek.


Bitfarms zamierza zainwestować 20 mln USD

Okazuje się jednak, że to co dla jednych jest problemem nie do przeskoczenia, dla innych jest idealną okazją do rozwoju. Bitfarms Ltd. postanowiło bowiem pozyskać finansowanie kredytowe w wysokości 20 milionów dolarów w celu sfinansowania bieżącej ekspansji operacyjnej spółki. Kapitał jest dostarczany przez nowojorską spółkę Dominion Capital i zostanie udostępniony w czterech transzach o wartości 5 mln USD, związanych z różnymi kamieniami milowymi, takimi jak budowa infrastruktury i zakup sprzętu.

Bitfarms prowadzi cztery farmy wydobywcze w Québec w Kanadzie z około 220 Ph/s mocy hash-power, z których wszystkie wykorzystują zieloną i odnawialną energię wodną. Wes Fulford, dyrektor generalny firmy przyznał w rozmowie z news.Bitcoin.com, że Bitfarms rozpoczął już wdrażanie wpływów z transakcji finansowania dłużnego. Plan zakłada budowę nowego centrum i zakup nowej generacji, bardziej wydajnych układów ASIC, ponieważ “obecne ceny sprzętu komputerowego stanowią doskonałą okazję do inwestowania w naszą operacyjną rozbudowę”.

‘Garażowi górnicy’ muszą odejść

Na przykładzie Bitfarms widać zatem, że duzi gracze, którzy posiadają odpowiednie zaplecze finansowe nie tylko są w stanie przetrwać gorszy okres na rynku, lecz również wykorzystują go do znacznego rozwoju i wzmocnienia swojej pozycji. To wszystko sprawia, że coraz trudniej jest funkcjonować mniejszym firmom wydobywczym, które są uzależnione od droższej energii elektrycznej.

Zobacz także: Chińscy krypto górnicy emigrują w poszukiwaniu tańszej energii elektrycznej

– Wielu górników płaciło wygórowane ceny za sprzęt pod koniec 2017 roku i w pierwszej połowie ubiegłego roku. Znaczna część tego sprzętu wylądowała w drogich obiektach hostingowych w ramach umów, które nie są już ekonomiczne. Wraz ze spadkiem cen BTC i wzrostem trudności, uczestnicy ci nie zdołali odzyskać swoich pierwotnych kosztów sprzętu, co z pewnością zniechęci ich do dalszych inwestycji – przyznał Fulford.

Prezes Bitfarms wierzy, że przemysł przechodzi z hobbystów i “garażowych” górników do dużych operatorów przemysłowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Mieszany obraz na światowych parkietach
Następny artykułFunt (GBP) pozostaje odporny na ryzyko Brexitu – CIBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here