Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCWiele wskazuje na to, że Bitcoin zostawia rynek niedźwiedzia daleko w tyle. Trwająca na przestrzeni 2018 roku “kryptowalutowa zima” zebrała spore żniwo. Spadki na notowaniach cyfrowych aktywów dotknęły bowiem nie tylko traderów czy inwestorów ale również minerów. W wyniku spadku cen, działalność wydobywcza stała się dla wielu z nich nierentowna przez co zmuszeni byli do wstrzymania prac bądź w niektórych przypadkach nawet do zamknięcia działalności i sprzedaży posiadanych koparek. Obserwowane od kilku miesięcy wzrost sprawiły jednak, że wydobycie BTC znów stało się opłacalne.


Rentowność wydobycia BTC wzrosła o 24%

Brytyjska firma Argo Blockchain specjalizująca się w miningu BTC poinformowała dziś, że dzięki aprecjacji cen, wydajność wydobycia z już istniejącego sprzętu wzrosła w drugim kwartale 2019 roku o około 24%, co znacząco przekroczyło oczekiwania spółki. W chwili obecnej spółka instaluje również nowe urządzenia i zakłada, że do końca trzeciego kwartału br. ich ilość wzrośnie o 2500 szt., co powinno znacznie zwiększyć łączne przychody z wydobycia.

Zobacz także: Nowy algorytm sprawi, że mining kryptowalut na PC znów stanie się opłacalny

– Spółka spodziewa się wygenerować 161 BTC, czyli 1,38 mln GBP aktywów kryptograficznych, w czerwcu w oparciu o cenę BTC w wysokości 10 817,16 USD na dzień 30 czerwca 2019 roku. Jest to wzrost o około 101% w stosunku do majowych wyników wydobywczych Spółki i stanowi marżę wydobywczą w wysokości około 81%. Spółka uważa, że świadczy to o tym, że Spółka jest jednym z najbardziej efektywnych górników na rynku – czytamy w raporcie.

Cena BTC znów w okolicy 10 tys. USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, ze w wyniku ostatnich wzrostów jego cena dotarła w rejon 14 tys. USD. Tam jednak w miniony czwartek pojawiła się silna reakcja podażowa, w skutek której kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego, technicznego oporu (teraz wsparcia) tj. 9900 USD. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej. Jeżeli tak się jednak nie stanie i strefa ta zostanie ostatecznie pokonana, dalsza deprecjacja BTC mogłaby sięgnąć rejonu 8900 USD.

 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro oscyluje wokół 1,13000 USD. Dolar broni poziomy
Następny artykułForex sprzedaje fakty: RBA tnie, a kurs dolara australijskiego (AUD) w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here