Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparkiKilka dni po tym, jak chiński rząd zezwolił na wykorzystanie energii wodnej do „projektów blockchain” w regionie znanym z dużej koncentracji kopalni sieci bitcoina, uchwalona w ubiegłym tygodniu dyrektywa niszczy wszelkie korzyści dot. tego pierwszego pomysłu.

  • Chińskie władze nadal nie mogą się chyba zdecydować, jaką politykę dot. kryptowalut obrać. 
  • Teraz uderzyły w rynek miningu BTC.

Mining – nie, blockchain – tak

Organy regulacyjne w Syczuanie wysłały swoje zawiadomienie do wszystkich firm z rynku kryptowalut w regionie, wzywając je do szybkiego zakończenia działalności miningu i wszelkich powiązanych z nią działań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Górzysty region Syczuanu gwarantował dotąd firmom z rynku kopania BTC niedrogą energię elektryczną, dostęp do kompetentnych pracowników i naturalnie chłodny klimat. Zlokalizowano tam kopalnie Bitmaina i AntPool. Aż 9,66 procent całej mocy hash jest generowane w tym właśnie regionie.

Źródło: PANews

Schizofrenia?

Wpisuje się to w dość schizofreniczną politykę Chin. Kraj ten z jednej strony atakuje kryptowaluty i uderza w mining. Z drugiej strony jednak sam planuje wyemitować cyfrowego juana, co ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Do tego prezydent kraju przyznał w 2019 r., że popiera rozwój blockchaina jako jednej z kluczowych strategii rozwoju państwa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here