Naga MarketsZa BTC kolejny milowy krok | źródło: pixabay.com
Za BTC kolejny milowy krok | źródło: pixabay.com

Bożonarodzeniowy Weekend był dla Bitcoina (BTC) niezwykle ważny – wirtualnej walucie udało się osiągnąć symboliczny kamień milowy i przekroczyć liczbę 100 milionów transakcji. Oprócz tego w obiegu znajduje się już ponad 15 milionów monet – poziom ten również pokonano w święta.


Liczba dziennych transakcji stopniowo wzrastała z czasem. Fenomen przez wielu interpretowany jest jako niezbity dowód na rosnącą popularność Bitcoina – chociaż większość przeprowadzonych transakcji nie obywała się w celach komercyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnim roku widać, że krzywa prezentująca wzrost transakcji stała się delikatnie bardziej nachylona. Jeszcze sześć lat temu liczba transakcji była stukrotnie mniejsza:

Wzrost liczby transakcji BTC w przeciągu ostatnich dwóch lat
Wzrost liczby transakcji BTC w przeciągu ostatnich dwóch lat

Kolejny kamień milowy, który udało się osiągnąć w Boże Narodzenie to liczba wirtualnych monet znajdujących się w obiegu (przekroczyła 15 milionów). Biorąc pod uwagę obecną cenę BTC w okolicach $455 oznacza to kapitalizację rynkową w wysokości niespełna 7 miliardów dolarów. Do wykopania ostatniego miliona potrzeba było prawie 9 miesięcy – kolejny pojawi się zdecydowanie później gdyż od nowego roku zmieniają się zasady wydobycia. Od tej pory wartość nagrody za kopanie zostanie zmniejszona o połowę – z 25 monet do 12,5.

Graj na BTC dzięki brokerowi TopOption – SPRAWDŹ!

Warto zauważyć również, że w święta notowania Bitcoina spadły aż o 11%, może być to spowodowane brakiem płynności rynkowej. Od początku 2015 wirtualna waluta zyskała jednak ponad 33% i według Adama Raka z Comparic.pl jest jednym z największych wygranych kończącego się roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here