Naga Marketsdogecoin-mark-cuban
Mark Cuban

Właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks, kontrowersyjna osobowość w świecie kryptowalut, a obecnie jeden z największych zwolenników dogecoina Mark Cuban mocno skrytykował przepisy ustanowione przez Amerykańską Komisję Giełd i Papierów Wartościowych (SEC). Przedsiębiorca ten stwierdził, iż nie tylko są one niejasne, ale wręcz prawie niemożliwe do przestrzegania. Co więcej, upomniał on przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, aby ten pochylił się nad należytą ochroną inwestorów.

Zwolennik dogecoina krytykuje SEC

Po tym, gdy Gary Gensler stojący na czele amerykańskiej agencji państwowej wspomniał na Twitterze, iż głównym celem komisji, jest ochrona inwestorów, znany amerykański biznesmen  wylał na niego kubeł zimnej wody. Podczas gdy przewodniczący SEC chwalił rygorystyczny system egzekwowania prawa, Mark Cuban odparł, iż ten dla wielu przedsiębiorców jest kompletnie niejasny. Miliarder zaznaczył, że problem nie polega na tym, iż ludzie szukają szarych stref. W jego opinii winne są tu rzadko zdefiniowane przepisy. Kontynuując, skrytykował podejście SEC polegające na regulowaniu poprzez wciąganie w procesy sądowe ludzi, których nie stać na doradcę, księgowego, czy prawnika, który by im to wszystko objaśniał. 

Mark Cuban wyszedł z założenia, że prawdziwa ochrona małych inwestorów oraz przedsiębiorców polegałaby na wchodzeniu z nimi w dialog ułatwianiu zadawania pytań i udzielaniu treściwych odpowiedzi. 

Gwiazda „Shark Tank” należy do grona krytyków SEC od 2008 r. wtedy to agencja ta oskarżyła go o wykorzystanie poufnych informacji. Finalnie 5 lat później wygrał on z nią walkę, gdy ława przysięgłych uznała go za niewinnego. Przedsiębiorca ten uważa, że nie ma bardziej nieuczciwego organu od SEC. 

invest

Mark Cuban inwestorem kryptowalut

Właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks jest entuzjastycznie nastawiony do niektórych wirtualnych walut. Nie tak dawno wyraził on zaniepokojenie tym, iż  przepis dotyczący brokerów kryptowalut zawarty w ustawie o infrastrukturze może zahamować wzrosty na tym rynku. Stwierdził przy tym, że byłoby to równoznaczne z zatrzymaniem e-commerce w 1995 r. tylko ze względu na to, iż ludzie bali się oszustw związanych z kartami kredytowymi. 

Aktualnie Mark Cuban mocno koncentruje się na promocji zalet dogecoina. Ze względu na to, iż zespół koszykarski, którego jest właścicielem, przyjmuje płatności w tej kryptowalucie w swoim sklepie internetowym, biznesmen często wspomina, że to jedno z głównych zastosowań DOGE. 

Jeżeli chodzi o pozostałe wirtualne waluty, amerykański miliarder niezbyt przepada za bitcoinem (BTC). Wyznał kiedyś, iż wolałby kupić banany, niż tę kryptowalutę, ponieważ z tych pierwszych miałby jakikolwiek pożytek mógłby je codziennie jeść. 

Ilość środków, jaką przechowuje Mark Cuban w kryptowalutach, może wcale nie być tak duża, jak wysoki jest jego zapał w promowaniu swoich ulubieńców. Nie tak dawno zdradził on, że w prywatnym portfelu ma około 494 USD w dogecoinie. Oprócz DOGE może posiadać również kilka shitcoinów kiedyś chwaląc się swoim NFT, zostawił trop prowadzący do powiązanego adresu kryptograficznego na którym znajdowały się mało znane tokeny ERC-20. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here