Naga MarketsWall streetZdaniem inwestora Billa Millera, założyciela firmy zarządzającej inwestycjami Miller Value Partners, Bitcoin jest ciekawym eksperymentem technologicznym. Od strony technicznej da się zauważyć natomiast rysowanie z każdym rokiem coraz to wyższych dołków, co daje potencjalną szansę na dalsze umocnienie wartości.


Niezależnie od ceny, warto trzymać kryptowaluty w portfelu inwestycyjnym

W wywiadzie dla CNBC, Miller pozwolił sobie na raczej bezpieczną wypowiedź prognozując, że „Bitcoin może być warty sporo lub zero”. Zwrócił jednak uwagę na istotny fakt rysowania coraz wyższych dołków przez najstarszą z kryptowalut wraz z jej rozwojem w kolejnych latach, co w długiej perspektywie może przełożyć się na cykl wzrostowy.

Jak mówi sam zainteresowany zaleca utrzymywanie kryptowalut w portfolio inwestycyjnym, gdyż te nie są bezpośrednio skorelowane z rynkiem akcji i obligacji – w momencie gdy traci na przykład Bitcoin, giełda i papiery dłużne mogą zyskiwać.

Inwestor z Wall Street sam znalazł się w gronie tych, którzy w grudniu 2017 rzucili większość swoich środków na szalę kryptowalutowego boomu. Prowadzony przez niego fundusz przerzucił 50% posiadanych aktywów właśnie na cyfrowe aktywa (mowa o niespełna 3 miliardach dolarów znajdujących się łącznie w zarządzaniu).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here