Naga MarketsMonety Bitcoin, Ethereum i Ripple na banknotachNowe dane sugerują, że 40 proc. millenialsów chciałoby inwestować w kryptowaluty w przypadku recesji.

W komunikacie prasowym udostępnionym mediom 10 września platforma inwestycyjna z wieloma aktywami i zarazem sieć społecznościowa eToro przedstawiła wyniki swojej ankiety dotyczącej inwestycji pokoleniowych. Badanie przeprowadzono w dniach od 18 lipca do 31 lipca wśród 1000 inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Respondenci byli w wieku od 20 do 65 lat, reprezentowali pokolenie Z, pokolenie millenijne i pokolenie X.

Kryptowaluty lekiem na recesję?

Badanie wykazało, że ponad dwie trzecie amerykańskich inwestorów obawia się recesji i rozważy zamianę części swoich portfeli z akcjami na bezpieczniejsze inwestycje lub kupi kryptowaluty. Co zamożniejsi myślą o nieruchomościach.

Wśród uczestników sondażu 40 proc. z pokolenia millenialsów stwierdziło, że wolałoby inwestować w aktywa kryptograficzne, gdyby nastąpiła recesja, a 50 proc. reprezentantów pokolenia Z powiedziało, że wybrałoby nieruchomości. Jeśli chodzi o pokolenie X, 38 proc. stwierdziło, że zabezpieczy się surowcami. Guy Hirsch, dyrektor zarządzający eToro U.S., powiedział:

„Uważamy, że gdyby nastąpiła recesja, zaobserwowalibyśmy kurczenie się portfeli akcji i wzrost innych klas aktywów, takich jak kryptowaluty, a także nowe modele własności częściowej. Historycznie rzecz biorąc, te możliwości inwestycyjne ograniczały się do inwestorów wysokiej wartości netto i inwestorów instytucjonalnych, ale innowacje odblokowują te możliwości codziennym inwestorom i wyniki te wskazują, że istnieje na nie popyt ”.

Recesja furtką dla kryptowalut

Badanie wskazuje na to, że ewentualna recesja podsyciłaby zainteresowanie inwestorów kryptowalutami i ogólnie nowymi klasami aktywów. Ponadto 92 proc. osób najbardziej zaniepokojonych recesją twierdziło, że zainteresują się ułamkowymi wartościami słynnych dzieł sztuki, ważnych budynków i startupów, a także innymi tego typu inwestycjami. Spośród wszystkich respondentów 55 proc. stwierdziło, że sprzedałby część swojego portfela akcji, aby sfinansować swoją inwestycję we własność tych nowych rodzajów aktywów.

Według Hirscha inwestorzy chcą więcej swobody niż pozwala na to obecny system finansowy, co pomogłoby zaangażować się młodszych inwestorów.

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Huru India wykazała, że ​​osoby o wysokiej wartości netto w Indiach częściej inwestują w bitcoiny (BTC) niż inne kryptowaluty. Waluty cyfrowe były czwartym najbardziej preferowanym zasobem, w który inwestowano, chociaż prawie połowa respondentów nie wiedziała, czym w ogóle są blockchainowe waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here