Naga Marketscrypto kryptowaluty tak ankieta2Jak wynika z najnowszego badania brokera eToro, traderzy z pokolenia milenialsów bardziej wierzą w rynek kryptowalut niż w tradycyjne rynki. Entuzjazm wykazują także w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych, które oferują krypto-aktywa.

Ankieta przeprowadzona przez amerykańską platformę inwestycyjną Etoro bazowała na odpowiedziach tysiąca traderów handlujących online. Okazało się, że aż 43 procent tzw. milenialsów większym zaufanie darzy giełdy kryptowalutowe niż amerykański rynek akcji.

Milenialsi stawiają na kryptowaluty

93 procent badanych stwierdziło również, że zainwestowałoby więcej pieniędzy w krypto, gdyby posiadały je w ofercie tradycyjne instytucje finansowe, takie jak TD Ameritrade, Fidelity czy Charles Schwab. Nawet spośród milenialsów, którzy nie handlują kryptowalutami, aż jedna trzecia twierdzi, że stawia giełdę ponad krypto.

Guy Hirsch, dyrektor zarządzający Etoro USA, powiedział:
“Widzimy początek pokoleniowej zmiany zaufania z tradycyjnych giełd papierów wartościowych na giełdy kryptowalut. Sercem tej zmiany są same klasy aktywów. Doświadczenia młodszych inwestorów na rynku giełdowym przyniosły znaczną utratę zaufania, wraz z upadkiem Lehman Brothers z powodu nieodpowiedzialnych praktyk, po których nastąpiła największa recesja od czasu Wielkiego Kryzysu.”

“Zaufanie uległo dalszemu pogorszeniu, gdy Amerykanie zobaczyli, jak setki miliardów dolarów pieniędzy podatników trafia do największych instytucji finansowych, podczas gdy ich oszczędności wyparowały. Z kolei banki uzyskały darmowe pieniądze dzięki luzowaniu ilościowemu, podczas gdy wzrastały koszty utrzymania gospodarstw domowych” – dodał Hirsch

Z kolei w przypadku pokolenia X, a więc ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku (w USA do 1980 roku), wciąż istnieje większe przekonanie do tradycyjnego rynku akcyjnego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluty w planie emerytalnym

Oprócz tradycyjnego handlu kryptowalutami, aż połowa  przedstawicieli pokolenia Y biorąca udział w ankiecie eToro , wyraziła zainteresowanie włączeniem krypto-aktywów do oszczędnościowego planu emerytalnego (401k).

Zobacz również: Największy szwedzki bank podejrzany o wypranie $4,3 mld. Akcje tracą 12%

Guy Hirsch skomentował to następująco: “Podczas gdy istnieje wyraźny popyt na krypto-aktywa w portfelach planów 401., istnieje szereg zmian regulacyjnych i rynkowych, które muszą wystąpić, zanim staną się one ofertą dla głównego nurtu”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here