Naga MarketsMill Games podpisał list intencyjny z rumuńskim deweloperemMill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii podpisał pierwszy list intencyjny. Spółka negocjuje warunki wsparcia finansowego oraz współpracy przy produkcji gry Moroi. Po zakończeniu negocjacji oba podmioty zamierzają podpisać umowę. Ponadto władze Mill Games będą uczestniczyć 3 listopada br. w konferencji Dev Play 2020. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od organizatora wystąpienie spółki cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rumuńskich teamów deweloperskich uczestniczących w wydarzeniu.

Mill Games planuje rozpocząć kolejną współpracę

Moroi to typowy hack’n’slash z klasycznymi elementami przygodowymi oraz koncentracją na historii i dialogu w mrocznym, średniowiecznym świecie fantasy. Szybka akcja przeplata się z oryginalnymi dialogami i nietuzinkową fabułą. Gracz będzie miał okazję poznać świat rumuńskiego folkloru oraz ludowych legend.

Te artykuły również Cię zainteresują

Rozmowy w sprawie wsparcia tytułu trwają od pewnego czasu. Podpisany list intencyjny jest oficjalnym potwierdzeniem zmierzających w dobrą stronę negocjacji. Naszym zdaniem gra Moroi ma bardzo duży potencjał komercyjny. Fabuła nawiązuje do rumuńskich legend oraz tutejszego folkloru, ale jest zaprezentowana w sposób uniwersalny co dobrze wróży popularności wśród graczy na całym świecie – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Spółka ma aktywnie współpracować z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Jest otwarty dla firm i start-upów gamingowych na każdym etapie rozwoju. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

Aby nawiązać relację z rumuńskimi deweloperami oraz wypromować działalność Spółki w tym kraju, władze Mill Games będą uczestniczyły w konferencji Dev Play 2020. Jest to największy event dla profesjonalnych twórców gier w Rumunii, który w tym roku odbywa się w wersji online. Podczas panelu wydawniczego konferencji oprócz Prezesa Mill Games Dariusza Waisa, wystąpi również  Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games oraz Członek Rady Nadzorczej Mill Games.

Bardzo się cieszymy, że mamy okazję uczestniczyć w konferencji. Jest to dla nas szansa na nawiązanie kolejnych relacji biznesowych z przedstawicielami rumuńskiego gamedevu. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od RGDA, organizatora konferencji, chętnych na spotkanie z nami oraz wysłuchania naszej prelekcji jest bardzo dużo. Rumuńskie studia posiadają naprawdę duży potencjał, który zamierzamy uwolnić – dodaje Dariusz Wais.

Mill Games został powołany w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na Rynku Głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Producenci będą mogli również liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju działalności (w tym prawne), pomoc w identyfikacji nowych projektów czy wsparcie w testach gier. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games. Część projektów będzie realizowanych w formie spółek, w których Mill Games planuje być akcjonariuszem, a najbardziej rokujące projekty powinny trafić na giełdę w Rumunii lub Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHenryk Sobierajski zrezygnował z funkcji prezesa ZE PAK
Następny artykułWIG20 zyskuje na początku wtorkowej sesji ponad 1%. Akcje JSW zyskują blisko 10%!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here