Naga Marketsplus500Niedawno w polskim środowisku traderów zrobiło się głośno na temat wyników rodzimego brokera rynku walutowego X-Trade Brokers. Pojawiły się żywe dyskusje na temat jak dużo można zarobić w modelu market maker z stosunkowo niewielkiej liczby rachunków. Liczby prezentują się jeszcze bardziej okazale w przypadku izraelskiego Plus500.


Spółka notowana na LSE również zajmuje się pośrednictwem w obrocie na rynku walutowym. Jak wynika z pierwszego w tym roku raportu finansowego, przychody firmy, jak również liczba klientów, którzy zaufali brokerowi bliskie są rekordu.

Spoglądając w raport zauważymy ogromny (aż 85%) przypływ nowych rachunków. W pierwszych trzech miesiącach tego roku Plus500 uzyskał zaufanie aż 28 792 osób co jest wartością 85% wyższą niż raportowana przed rokiem. Ogółem spółka posiada niemal 68 tysięcy aktywnych rachunków.

Zobacz również: Giełdowy debiut XTB wyceniany na 330 milionów złotych

Duża liczba klientów zapewnia też duże przychody. Plus500 raportuje, że kwartalne przychody spółki przekroczyły 85,2 mln USD. To o 26% wyższa wartość niż w ostatnim kwartale minionego roku i o 4% lepsza niż ta uzyskana w odpowiadającym kwartale w 2015 roku. Analitycy komentujący wyniki spółki zwracają uwagę na felerny 15 stycznia 2015 kiedy to decyzja SNB mocno nadszarpnęła finanse większości pośredników w handlu walutami.

Prezes Plus500, Asaf Elimelech skomentował wyniki słowami: Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników w pierwszym kwartale, które są zauważalnie lepsze niż te opublikowane w poprzednim. Czerpiemy i nadal czerpać będziemy zyski z rynku, który stymuluje również aktywność naszych klientów.

Spółka na londyńskim parkiecie traci na wartości mimo świetnych wyników. Krótko przed 17:00 akcje Plus500 znajdowały się 0,46% pod kreską:

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here