Naga MarketsChoć niewątpliwie najgłośniej o kryptowalutach było pod koniec zeszłego roku, kiedy Bitcoin testował okolice $20 000  to jednak wówczas na wejście w ten rynek było nieco za późno. Teraz, gdy najstarsza z kryptowalut odnotowała korektę rzędu 66% zaczynają się nią interesować najbogatsi…


Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonej przez Capgemini ankiety, która jest częścią większego raportu Capgemini World Wealth Report 2018.

Osoby o wysokiej wartości netto definiowane przez firmę jako ci, którzy posiadają przynajmniej milion dolarów wolnej gotówki na inwestycje średnio odnotowały w zeszłym roku stopę zwrotu na poziomie 20%. Jednak tak zadowalające wyniki najwyraźniej nie satysfakcjonują najbogatszych. Jak przekonuje raport – jedynie 56% ankietowanych milionerów zadowolonych jest z pracy ich wealth managerów, dbających o ich majątki.

29% respondentów przyznaje, że żywo zainteresowana jest kryptowalutami i poszukuje lub już odnalazła okazje inwestycyjne na tym rynku. 27% z ankietowanych przez Capgemini przyznaje, że jest w pewien sposób zainteresowana inwestycjami w kryptowaluty.

Jednak zaledwie jedna trzecia z wszystkich przepytanych milionerów przyznała, że posiada odpowiednią wiedzę na temat Bitcoina, Ethereum czy pozostałych kryptowalut. Autorzy raportu winią za ten stan rzeczy niepewność regulacyjną oraz ostrożne podejście firm zarządzających majątkami najbogatszych. Nie chcąc ryzykować strat wealth management wolał pozostać w zeszłym roku z boku i nie inwestować zbyt wiele w kryptowaluty. Niemniej jednak zainteresowanie jakim cieszy się ten rynek powoduje, że wyspecjalizowane firmy doradcze i zarządzający majątkami będą zmuszeni do przystosowania swoich ofert do oczekiwań swoich klientów. Czy to wpłynie na cenę BTC? 

BTCUSD dzięki TradingView

Bitcoin odnotował wczoraj wyraźny skok zmienności, gdy w zaledwie pół godziny podrożał o ponad $300. Konsolidacja w rejonie $6700 wskazuje, że możliwa jest kontynuacja wczorajszego ruchu. Mimo to, do powrotu byków na rynek jeszcze daleka droga, a ewentualne wzrosty to najprawdopodobniej korekta ostatnich spadków.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – z przestrzenią do wzrostów
Następny artykułJak poznać siebie? – psychologia tradingu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here