Naga MarketsW dniu wczorajszym (poniedziałek 13 lutego) rozpoczął się konkurs organizowany przez TMS Brokers, w którym na zwycięzce czeka 1 000 000 złotych w zarządzanie. Jest to już druga odsłona konkursu i potrwa ona do 10 marca 2017 roku. Przez ten okres traderzy indywidualni będą starali się osiągnąć jak najwyższą stopę zwrotu z inwestycji a my każdego dnia publikować będziemy podsumowanie ich wyników i podejmowanych decyzji. Nie zabraknie również wywiadów z samymi uczestnikami lecz nim to, poznajmy sylwetki trzech traderów, którzy po pierwszym dniu rywalizacji zajmują czołowe miejsca na podium. 


Za nami pierwszy dzień konkursu. Mimo, że rywalizacja odbywa się na realnych środkach, stopy zwrotu są imponujące. Na prowadzeniu inwestor o wymownym nick-u „Dentysta” ze stopą zwrotu 33,84%. Wystarczyło 9 transakcji z czego jedna zakończyła się na zleceniu Take Profit. Lider rankingu jest świadomy zarządzania ryzykiem. Za każdym razem ustawia zlecenia obronne. Również zabezpiecza zyski, bo aż 4 transakcje zakończyły się na zleceniu Stop Profit. W portfelu „Dentysty” znalazły się: Dax oraz EUR/USD – czyli klasyka gatunku.

Zaraz za „Dentystą” jest „Dabros” z wynikiem +28.47%. Widać tu również przemyślaną strategię. Ucinanie strat, które jak już się trafią, są zdecydowanie mniejsze od transakcji zyskownych. Na 9 transakcji (dziwny zbieg okoliczności?) aż 6 było zyskownych i jedynie 3 zakończyły się na stracie, które są zamykane „ręcznie”. Nie oznacza to jednak, że „Dabros” nie stosuje zleceń Stop Loss. Są one ustawiane przy każdej pojedynczej pozycji. Długie pozycje na Dax oraz EUR/USD okazały się trafną decyzją.

Dzienne podium zamyka „hurryUp”, który zarobił +18,81%. Jedynym instrumentem w jego kręgu zainteresowań jest EUR/USD, a jedynym kierunkiem sa spadki. Być może inwestor wierzy w osiągnięcie parytetu na tej parze. Na pewno wierzy w siłę dolara amerykańskiego.

Wyniki, które prezentujemy są z godziny 24:00 z 13 na 14 lutego 2017 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here