Naga MarketsTesty na koronawirusa nie muszą być drogie i powinny być zdecydowanie przeprowadzane masowo, twierdzi Jan Rybski, prezes firmy medyczno-laboratoryjnej Pro-Salus. Pomimo zaleceń WHO oraz działań podejmowanych przez kraje Europy Zachodniej, temat powszechnych testów koronawirusowych pozostaje w Polsce kwestią „niezręczna, wręcz tabu, dodaje. Jego zdaniem Pro-Salus może sprowadzić do kraju 1 milion testów i przeprowadzić je w przeciągu 42 dni.


60 tysięcy testów dziennie? Pro-Salus chce przeprowadzać masowo diagnozować koronawirusa

Pro-Salus zajmuje się sprowadzaniem do polski testów molekularnych Real-time PCR, w przypadku których potwierdzono wysoką skuteczność oraz dokładność w wykrywaniu w organizmie ludzkim obecności koronawirusa. Stosowane są między innymi przez Chiny, w których wybuchła światowa pandemia i które jako pierwsze są najbliżej jej opanowania.

Jeżeli nie połączymy ze sobą taniego i dostępnego testu oraz powszechności badań, to możemy aresztować nasz naród na następne miesiące, jeżeli nie miesiące. Jedyną metodą, która skutecznie zaradzi obecnemu problemowi jest tylko i wyłącznie przeprowadzanie testów – komentuje Jan Rybski.

Jak dodaje Rybski prezentowana przez niego firma jest gotowana sprowadzić na teren kraju jeden milion testów Real-time PCR oraz przeprowadzić je w przeciągu 42 dni poprzez budowę sieci centrów analitycznych na obszarze całej Polski. Według obecnych szacunków dziennie Pro-Salus chce przeprowadzać do 60 tysięcy testów. – Cały system ma kosztować 2 zlote na polskiego obywatela, łącznie 15 milionów dolarów – mówi Rybski.

Pro-Salus jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi medyczne i laboratoryjne. Pośredniczy w zakresie medycznych badań genetycznych wykrywających dziedziczne ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową. Generalny i wyłączny importer w Polsce systemów firmy ZEESAN do wykrywania obecności wirusów w organizmie człowieka oraz sprzętu oraz odczynników do analiz genetycznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 26.03.2020 [WIDEO]
Następny artykułW USA przybyło ponad 2 mln bezrobotnych z powodu koronawirusa? Rynek czeka na dane
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here