Naga MarketsWnętrze kościołaEwangelicki kościół w Rosji został ukarany grzywną w wysokości jednego miliona rubli (50 tys. zł) po zużyciu dużych ilości energii elektrycznej w celu wydobycia Bitcoina.


Sakralny mining BTC?

Raport służb śledczych stwierdza, że policja odkryła dużą ilość sprzętu komputerowego w budynku wynajętym przez kościół. W rezultacie władze zmusiły zespół kościelny do zapłacenia rachunku za prąd. Jednakże, władze kościelne kwestionują wyrok sądu twierdząc, że wysokie zużycie energii wynikało z systemu centralnego ogrzewania i urządzeń w parafialnej drukarni.

Okres, o którym mowa trwał od maja do sierpnia 2017 r. Irkutskenergo, przedsiębiorstwo energetyczne w Rosji, zauważyło, że zużycie energii elektrycznej wzrosło w maju ubiegłego roku, a pod koniec wakacji wynosiło już do dwóch milionów kWh. Jednakże, podczas gdy kościół poprosił o zniesienie kary sąd uznał, że grzywna jest jak najbardziej rozsądna.

Wielu domowych górników kryptograficznych może zadawać sobie pytanie, czy wydobycie Bitcoina jest nadal opłacalne. Masowa adopcja rynku kryptowalutowego zachęca nie tylko do spekulacji, ale również do kopania cyfrowych monet na własną rękę. W tym momencie nie wystarczą już jednak domowe rozwiązania, a całe farmy komputerów o wysokiej mocy obliczeniowej.

Często słyszy się również o przypadkach mniej lub bardziej legalnych sposobów optymalizowania kosztów energii. Ostatnio portal Comparic.pl informował o mieszkańcu Chin, który kradnąc prąd z kolejowej sieci trakcyjnej wydobywał BTC na własną rękę. Za swój występek został ukarany karą pozbawienia wolności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kolejny przypadek nielegalnego miningu w Rosji

W lutym aresztowano naukowców pracujących w rosyjskim zakładzie produkcji głowic jądrowych, Federalnym Centrum Nuklearnym w Sarowie. Domniemywa się, że używali superkomputera w obiekcie do wydobywania Bitcoina.

Superkomputer nie miał być podłączony do Internetu, aby zapobiec włamaniom. Jednak gdy naukowcy próbowali to zrobić, centrum jądrowe departamentu bezpieczeństwa natychmiast otrzymało powiadomienie.

Wcześniej przypadek nielegalnego wydobycia BTC w Rosji został zarejestrowany na Krymie w jednym z rządowych biur, gdzie dwóch urzędników próbowało nielegalnie pozyskiwać kryptowaluty poprzez oficjalną sieć rządu rosyjskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here