Naga MarketsCzłowiek w bluzie z kapturem21-latek, Nicholas Truglia podejrzewany jest o co najmniej 11 przestępstw kradzieży danych osobowych oraz pieniędzy popełnionych w Stanach Zjednoczonych. Szwindle opierały się na wymianie kart SIM do smartfonów, co pomagało młodemu przestępcy uzyskać dostęp m.in. do rachunków bankowych. Jedna z ofiar straciła w ten sposób milion dolarów.

Siedem przestępstw odnotowano w Kalifornii, z których jedna dotyczyła ofiary z Cupertino (Dolina Krzemowa), a druga osoby z San Francisco. Ta ostatnia może być jedyną ofiarą w tym stanie, która straciła pieniądze poprzez podstęp Truglii.

Na celowniku osoby powiązane z kryptowalutami

Akta sądowe pokazują, że Truglia został oskarżony w hrabstwie Santa Clara o 21 przestępstw związanych z włamaniem się do smartfonów co najmniej pięciu ofiar. Zarzuty wynikają z działań grupy zadaniowej REACT wydziału detektywistycznego Bay-Area, z siedzibą w biurze prokuratora okręgowego w Santa Clara.

Prokuratorzy uważają, że sporo ofiar jest zazwyczaj atakowanych z powodu ich zaangażowania w kryptowaluty. Grupa REACT działa na poziomie krajowym, a zatem przestępstwa, gdzie podmienia się karty SIM są ścigane bez względu na to, w której części USA do nich doszło.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Milion dolarów na dwóch giełdach

Ofiara z San Francisco posiadała dwa rachunki do przechowywania kryptowalut, jeden na giełdzie Gemini, a drugi na Coinbase. Na każdym z tych rachunków znajdowały się kryptowaluty o wartości 500.000 dolarów. 26 października pokrzywdzony skontaktował się z grupą REACT po odkryciu, że padł ofiarą wymiany karty SIM.

W przypadku zamiany kart SIM haker przekonuje operatora telefonii komórkowej o przeniesieniu numeru telefonu z zarejestrowanej karty SIM danej osoby do innej karty SIM, dostarczonej przez hakera. Dzięki dostępowi do smartfona danej osoby, w szczególności wiadomości tekstowych, cyberprzestępca może ominąć wiele zabezpieczeń internetowych.

Zobacz też: Główna amerykańska firma kopiąca kryptowaluty bankrutuje

Truglia wpadł, kiedy w wyniku przeszukań kilku lokalizacji grupa zadaniowa REACT powiązała z nim smartfon wykorzystywany w zamianach kart SIM. Został on zatrzymany na Manhattanie. Śledczy zabezpieczyli przy nim sprzętowy portfel, na którym znajdowało się 300.000 dolarów w kryptowalutach. Coiny pochodziły najprawdopodobniej z popełnionych przestępstw. Przestępca czeka obecnie na ekstradycję do hrabstwa Santa Clara.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here