Naga Markets



Człowiek w bluzie z kapturem21-latek, Nicholas Truglia podejrzewany jest o co najmniej 11 przestępstw kradzieży danych osobowych oraz pieniędzy popełnionych w Stanach Zjednoczonych. Szwindle opierały się na wymianie kart SIM do smartfonów, co pomagało młodemu przestępcy uzyskać dostęp m.in. do rachunków bankowych. Jedna z ofiar straciła w ten sposób milion dolarów.

Siedem przestępstw odnotowano w Kalifornii, z których jedna dotyczyła ofiary z Cupertino (Dolina Krzemowa), a druga osoby z San Francisco. Ta ostatnia może być jedyną ofiarą w tym stanie, która straciła pieniądze poprzez podstęp Truglii.

Na celowniku osoby powiązane z kryptowalutami

Akta sądowe pokazują, że Truglia został oskarżony w hrabstwie Santa Clara o 21 przestępstw związanych z włamaniem się do smartfonów co najmniej pięciu ofiar. Zarzuty wynikają z działań grupy zadaniowej REACT wydziału detektywistycznego Bay-Area, z siedzibą w biurze prokuratora okręgowego w Santa Clara.

Prokuratorzy uważają, że sporo ofiar jest zazwyczaj atakowanych z powodu ich zaangażowania w kryptowaluty. Grupa REACT działa na poziomie krajowym, a zatem przestępstwa, gdzie podmienia się karty SIM są ścigane bez względu na to, w której części USA do nich doszło.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Milion dolarów na dwóch giełdach

Ofiara z San Francisco posiadała dwa rachunki do przechowywania kryptowalut, jeden na giełdzie Gemini, a drugi na Coinbase. Na każdym z tych rachunków znajdowały się kryptowaluty o wartości 500.000 dolarów. 26 października pokrzywdzony skontaktował się z grupą REACT po odkryciu, że padł ofiarą wymiany karty SIM.

W przypadku zamiany kart SIM haker przekonuje operatora telefonii komórkowej o przeniesieniu numeru telefonu z zarejestrowanej karty SIM danej osoby do innej karty SIM, dostarczonej przez hakera. Dzięki dostępowi do smartfona danej osoby, w szczególności wiadomości tekstowych, cyberprzestępca może ominąć wiele zabezpieczeń internetowych.

Zobacz też: Główna amerykańska firma kopiąca kryptowaluty bankrutuje

Truglia wpadł, kiedy w wyniku przeszukań kilku lokalizacji grupa zadaniowa REACT powiązała z nim smartfon wykorzystywany w zamianach kart SIM. Został on zatrzymany na Manhattanie. Śledczy zabezpieczyli przy nim sprzętowy portfel, na którym znajdowało się 300.000 dolarów w kryptowalutach. Coiny pochodziły najprawdopodobniej z popełnionych przestępstw. Przestępca czeka obecnie na ekstradycję do hrabstwa Santa Clara.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here