Naga MarketsGeorge Soros jest jednym z największych niedźwiedzi na amerykańskim rynku. Czy wiekowy inwestor ma rację?
George Soros jest jednym z największych niedźwiedzi na amerykańskim rynku. Czy wiekowy inwestor ma rację?

Jeffrey Gundlach, Carl Icahn, David Tepper oraz znany wszystkim George Soros znajdują się wśród miliarderów oraz zarządzających funduszami, którzy pozbywają się swoich długich pozycji. Czy powrót niedźwiedzich sentymentów w grupie najbogatszych ludzi na rynku to dobra wskazówka dla inwestora indywidualnego?


Majątek znajdujący się pod zarządem wymienionych panów przekracza pół biliona dolarów, więc zauważalny proces pozbywania się z portfolio akcji należących między innymi do indeksu S&P500 nie umknął zagranicznym dziennikarzom. Według danych przesłanych przez samych inwestorów do amerykańskiego regulatora, liczba długich pozycji w portfelach czwórki z miesiąca na miesiąc maleje. To dziwne, ponieważ wszystkie trzy najważniejsze indeksy amerykańskiego parkietu zakończyły poniedziałkową sesję na historycznych szczytach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gundlach, który zarządza funduszem wartym ponad 100 mld USD stwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikarzom agencji Reuters, że nie czuje się pewnie na rynku. Przytoczył słowa amerykańskiego artysty Christophera Woola “sprzedaj dom, sprzedaj samochód, sprzedaj dzieci” tłumacząc swoje nastawienie do wzrostów na S&P500. Według informacji przesłanych do SEC, Gundlach zwiększa liczbę krótkich pozycji na akcjach wybranych spółek oraz skupuje złoto.

Wykorzystaj ruchy S&P500 – sprawdź jak łatwo możesz rozpocząć handel na amerykańskim parkiecie

George Soros, znany przede wszystkim z pokonania Banku Anglii w 1992 roku również dołączył do grona niedźwiedzi. Wiekowy inwestor pozbywa się swoich udziałów w takich spółkach jak PayPal, Mondelez International czy Apple, skupując za pozyskaną gotówkę opcje sprzedaży na amerykańskie indeksy. Wartość samych opcji zakupionych przez fundusz Sorosa przekroczyła pod koniec czerwca 4 mln USD.

Czyżby zatem szykował się kolejny wielki krach na Wall Street? O tym, że wymieniona czwórka wie co robi może świadczyć fakt ogromnego doświadczenia każdego z nich. Wszyscy cieszą się również dużym zaufaniem inwestorów, którzy powierzyli swoje środki w zarządzanie. Jednak z drugiej strony, stopa zwrotu w ujęciu rocznym uzyskana w lipcu przez zarządzających wyniosła zaledwie 2,9%. Indeks S&P500, będący wyznacznikiem efektywności inwestycji w tym samy okresie zyskał na wartości 6,3%.

S&P500 znajduje się na historycznych maksimach.
S&P500 znajduje się na historycznych maksimach.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here