Naga MarketsSteve Cohen, źródło: cnbc

Po ostatniej przecenie, Bitcoin w tym tygodniu stracił na wartości ponad 500 dolarów, dziś obserwujemy małe odreagowanie, rynek łapie oddech w piątek i najważniejsze tokeny zyskują po kilka procent. Tymczasem Miliarder Steven Cohen zainwestował w fundusz hedgingowy skupiający się na cyfrowych aktywach, wynika z anonimowego źródła.


Inwestycja została przeprowadzona za pośrednictwem Cohen Private Ventures, czyli prywatnej firmy miliardera (nie podano jednak wartości transakcji). Fundusz hedgingowy Autonomous Partners, bo o niego chodzi został założony w zeszłym roku przez Arianne Simpson długoletnią zwolenniczkę krypto.

Według Bloomberga, fundusz chce zainwestować w “kryptowaluty, które posłużą jako pieniądze ogólnego przeznaczenia“, a także firmy pracujące z technologią blockchain oraz już znane aktywa jak Bitcoin czy Ethereum. Fundusz zebrał środki od takich inwestorów jak Brian Armstrong z Coinbase, Union Square czy Craft Venures i dysponuje ośmiocyfrową kwotą.

Autonomus zainwestował także w token 0x, który pozwala na tworzenie zdecentralizowanych giełd, natomiast Ripple nie został wzięty pod uwagę z uwagi na obawę centralizacji. Fundusze hedgingowe oparte na kryptowalutach zyskały ogromną popularność na przełomie roku kiedy rynek bardzo mocno urósł, jednak wyprzedaż w pierwszej połowie 2018 roku zmusiła wiele z nich do zamknięcia, jak będzie tym razem? -przekonamy się za kilka miesięcy.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani piątkowej sesji

Podczas gdy główne tokeny rosną zaledwie po kilka procent, na uwagę zasługuje Mixin ze wzrostem blisko 20%, dalej jest Bitcoin Gold ponad 15% i wspomniany wyżej 0x. Projekt warty blisko 2 miliardy dolarów – DASH również znalazł się w czołówce z 8-procentowym wzrostem.

Najgorzej dziś performuje Bitcoin Private i to on znalazł się po drugiej stronie tabeli z wynikiem -4%, nieco lepiej poradziły sobie MCO i Cryptonex, oba projekty wyceniane na niewiele ponad 100 mln dol.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 13 lipca 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Dobry start sezonu wyników na Wall Street
Następny artykuł“Bitcoin przekroczy wartość akcji Berkshire Hathaway do 2023 roku”
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here