Naga Markets



Steve Cohen to właściciel firmy Cohen Private Ventures, która w połowie lipca zainwestowała w fundusz hedgingowy Autonomous Partners. Podczas ostatniego wywiadu Cohen zauważył, iż rynek akcyjny jest u końca cyklu hossy i zwroty z akcji będą co najwyżej marginalne.


Rynek niedźwiedzia coraz bliżej

Steve CohenMenedżer kilku funduszy hedgingowych Steve Cohen powiedział, że rynek niedźwiedzia powinien wystąpić na amerykańskich akcjach w ciągu dwóch lat. Tym samym jest to kolejna osoba, która uważa, iż amerykańska gospodarka zakończy swój okres koniunktury do 2020 roku.

– Zdecydowanie jesteśmy w późnym cyklu hossy, więc w pewnym momencie wejdziemy w rynek niedźwiedzia i moim zdaniem stanie się to w przyszłym roku, może w ciągu dwóch lat. Nie sądzę, aby zwroty z inwestycji w akcje w ciągu najbliższych dwóch lat były dobre – powiedział miliarder.

Powiedział także, że trend w kierunku inwestowania w akcje nie zniknie.

– Codziennie widzimy, że płynność na rynkach nie jest taka, jak dawniej, i zmusza nas to do zmiany stylu handlu – dodał.

Zobacz również: Bycze objęcie i handel na jego podstawie – Justin Bennett

Cohen założył swoją firmę SAC Capital Advisors w 1992 r. i średnio osiągał zyski o wysokości około 30 procent rocznie. Jednak fundusz hedgingowy przyznał się do oszustw w zakresie papierów wartościowych w 2013 r. i zapłacił rekordową grzywnę w ramach akcji w USA przeciw inwestycjom wykorzystującym nielegalnie informacje poufne z Wall Street.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAsymetria informacji napędza rynek kryptowalut – dlatego nie zarabiasz?
Następny artykułBithumb rozdaje 15 BTC na 5. urodziny
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here