Naga MarketsJak podaje CNN.com: Facebook kłamie, co do ilości aktywnych użytkowników. Serwis podaje, że liczba ta wynosi ponad 2 miliardy na całym świecie. “Facebook okłamywał opinię publiczną odnośnie skali problemu jaką jest ilość fałszywych kont. Prawdopodobnie liczba ta przekracza 50% wszystkich użytkowników serwisu”, twierdzi Greenspan w ponad 70 stronicowym raporcie badawczym zatytułowanym Reality Check.


W wyniku sztucznego zniekształcenia statystyk użytkowników Facebooka, popełnia on masowe oszustwa, zarabiając na firmach które umieszczają w serwisie reklamy. Jeżeli ponad połowa kont jest sztuczna, to ilość osób do których dotarła reklama jest bardzo zniekształcona.

“Prawda jest taka, że ​​Mark Zuckerberg może w rzeczywistości być największym oszustem w historii, po tym, jak w pewnym momencie dokonał skomplikowanego oszustwa o wartości dziesięciokrotnie większej od skali historycznego i epickiego schematu Ponziego Bernarda Madoffa.”Greenspan jest założycielem firmy komputerowej o nazwie Think Computer z siedzibą w Kalifornii. Prowadzi także stronę internetową o tematyce prawnej o nazwie PlainSite, która przygotowała raport. Greenspan twierdzi, że Facebook fałszował statystyki swoich kont użytkowników od 2004 roku. Co więcej, twierdzi, że jego kierownictwo jest świadome tego problemu, ale nie zrobiło wiele, by to poprawić.

Jak działa system fałszywy kont? (Jak wynika z Plainsite)

  • “Firmy kupują reklamy na Facebooku w oparciu o założenie, że reklamy mogą potencjalnie dotrzeć do 2 miliardów prawdziwych ludzi. Jeśli ci użytkownicy nie są prawdziwi, to “firmy wyrzucają swoje pieniądze w błoto”.
  • “Fałszywe konta losowo klikaj reklamy lub strony “lubiące”, aby oszukać algorytmy wykrywające nadużycia. Ta działalność oszukuje reklamodawców, ale nagradza firmę olbrzymimi dochodami”.
  • “Fałszywe konta często oszukują innych użytkowników poprzez fałszywe wiadomości, wymuszenia lub inne oszustwa”.

Wzrost za każdą cenę

Greenspan nie jest zaskoczony domniemanymi oszustwami popełnianymi przez Zuckerberga, ponieważ wszystko, na czym mu zależy, rozszerza monopol Facebooka.

“Mark Zuckerberg wyjaśnił z czasem, że wzrost za wszelką cenę jest jego jedynym priorytetem” – napisał Greenspan. “Fałszywe konta utrzymują firmę.”

Gdy prawda wyjdzie na jaw, Greenspan wierzy, że przyszłość firmy może być zagrożona. “Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Facebook pójdzie drogą AOL, CompuServe i Prodigy – jeżeli wcześniej odpowiedzialność prawna nie doprowadzi do bankructwa” – napisał.

Greenspan i Zuckerberg w sporach dotyczących znaków towarowych

Greenspan ma burzliwą przeszłość z Markiem Zuckerbergiem. Obaj uczęszczali do college’u na Harvardzie w latach 2002-2004. Podczas swojego pobytu na Harvardzie Greenspan stworzył internetowy portal studencki o nazwie houseSystem, który był podobno poprzednikiem Facebooka. W 2008 roku firma komputerowa Greenspan, Think Computer, złożyła skargę na znak towarowy na Facebooku. W 2009 r. Zuckerberg i Greenspan rozstrzygnęli spór w drodze poufnego porozumienia.

We wspólnym oświadczeniu Zuckerberg pochwalił Greenspana za zbudowanie poprzednika Facebooka. “Doceniam jego ciężką pracę i innowacje, które doprowadziły do ​​zbudowania houseSystem, w tym funkcji Universal Face Book. Cieszymy się, że udało nam się polubownie rozwiązać nasze spory.” Ze swojej strony Greenspan powiedział: “Cieszę się, że mój wkład został doceniony przez Facebooka”.

Zobacz także: Facebook: największy w historii jednodniowy spadek wartości

Sytuacja techniczna na wykresie

W lipcu 2018 roku Facebook zanotował największe spadki podczas jednej sesji. Od tego czasu kurs systematycznie traci, trzymając sekwencję spadkową. Pierwszym sygnałem do wzrostów będzie dopiero pokonanie strefy oporowej przy poziomie 150,50, wtedy też kurs miałby szansę na wzrosty do kolejnej strefy podażowej przy 168,30. Jak jak na razie opór jest broniony, dlatego niewykluczone są dalsze spadki.

Wykres Facebooktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here