Naga MarketsOstatnie badanie opracowane przez SimpleMoneyLife pokazuje, że 67% milenialsów woli posiadać bitcoina niż złoto. Milenialsi to osoby w wieku od 25 do 40 lat. Badanie odwołało się do analizy przeprowadzonej przez deVere Group, w której stwierdzono, że osoby w tej grupie wiekowej postrzegają bitcoina jako lepsze aktywo do przechowywania wartości niż złoto. Kurs bitcoina spada we wtorek oscylując poniżej 32 000 USD.

  • 67% milenialsów woli posiadać bitcoina niż żółty kruszec
  • BTC to lepsze aktywo do przechowywania wartości
  • Najpopularniejsza kryptowaluta ma przewagę względem złota w kontekście podaży
  • Zaledwie 2% portfeli kontroluje ponad 95% wszystkich BTC w obiegu

Bitcoin jest bardziej deficytowym aktywem niż złoto

Ta narracja staje się coraz bardziej popularna na rynku kryptowalut. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, w swoim ostatnim wpisie w 2020 roku nazwał złoto „ułomnym aktywem”. Również miliarder Ray Dalio nazwał bitcoina alternatywą dla żółtego kruszcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Badanie SimpleMoneyLife potwierdza, że ​​bitcoin wraz z innymi kryptowalutami zaczynają stopniowo tracić swoją złą reputację „ryzykownych aktywów”. Najpopularniejszy zasób cyfrowy cały czas zyskuje na popularności, a kolejni jego krytycy zaczynają zmieniać swoje stanowisko.

W dalszej części wykazano, że bitcoin ma przewagę względem złota w kontekście podaży. Chociaż złoto jest towarem rzadkim, jego ilość pozostaje nieznana. Z drugiej strony bitcoin ma znaną stałą podaż 21 milionów tokenów. W przeciwieństwie do złota inwestorzy dokładnie wiedzą, ile BTC jest obecnie w obiegu i ile będzie w 2050 r.

Bitcoin jest bardziej deficytowym aktywem niż złoto – podkreślono.

Jeśli chodzi o dystrybucje zauważono, że w ekosystemie bitcoin istnieje wiele nierówności. Po pierwsze, branża jest zdominowana przez mężczyzn. Podczas gdy 85,77% mężczyzn jest zaangażowanych w społeczności krypto, tylko 14,23% kobiet jest zainteresowanych zasobami cyfrowymi. Ponadto zaledwie 2% portfeli kontroluje ponad 95% wszystkich BTC w obiegu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin spada we wtorek po nieudanej próbie odbicia

Notowania BTC/USD wzrosły w poniedziałek do niemal 35 000 USD, jednak ruch został w całości zniesiony w godzinach popołudniowych. Kurs kontynuuje impuls spadkowy we wtorek i oscyluje obecnie w okolicach 31 600 USD. Dalsza przecena może doprowadzić do ponownego testu tegorocznego dołka 27 733 USD, a jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku psychologicznego poziomu wsparcia 20 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomości | kurs dolara amerykańskiego | notowania giełdowe lotos | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here