Naga MarketsPanel BlockShow dzieli się spostrzeżeniami na temat przyszłości adopcji kryptowalut z perspektywy milenialsów. Ci ostatni zwiększą ponoć adopcję bitcoina w nadchodzących latach.

  • To milenialsi mają napędzić adopcję bitcoina w nadchodzących latach.
  • Uczestnicy panelu BlockShow podali szereg powodów, dlaczego powyższy scenariusz może się ziścić.

Milienielsi chcą bitcoinów!

Milenialsi, pokolenie obarczone długiem studenckim, niską płacą i brakiem oszczędności, może być zainteresowane bitcoinem (BTC) i kryptowalutami – uważają uczestnicy BlockShow w Singapurze.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czasie panelu „Milenijne trendy inwestycyjne – nowa fala finansów osobistych”, w którym udział wzięli Aya Kantorovich z FalconX, Zac Prince z BlockFi i Michael Sonnenshein z Grayscale, zastanawiano się, czy to młodzi ludzie napędzą adopcję BTC.

Podczas dyskusji Prince zidentyfikował trzy główne trendy dot. adopcji bitcoinów, które są nierozerwalnie związane z millenialsami i młodszymi inwestorami: ciągły transfer bogactwa z Baby Boomers do młodych poprzez spadki, wzrost alternatywnych aktywów i cyfryzacja.

– Milenialsi zainwestowani w kryptowaluty, a to niesamowicie wartościowa grupa […] To są ludzie, którzy wyprzedzili ten trend – dodał.

Z punktu widzenia Prince’a to tylko kwestia czasu, zanim więcej instytucji finansowych stworzy platformy, które będą iść w kierunku handlu BTC.

To naprawdę kwestia dostępności – dodała Aya Kantorovich, szefowa działu instytucjonalnego w FalconX. Choć jest mniej optymistyczna w stosunku do obecnych trendów dot. milenialsów, powiedziała, że ​​jej firma odnotowała duży napływ dostawców usług płatniczych, którzy „potrzebują dużej płynności”, co jest “wyraźnym wskaźnikiem rosnącej popularności na poziomie konsumenckim”.

Dywersyfikacja

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale, również wskazał istotną zmianę w sposobie, w jaki ludzie, zwłaszcza młodsze pokolenia, postrzegają dywersyfikację inwestycji i kryptowaluty. Powiedział, że dywersyfikacja w kontekście kryptowalut zyskuje na znaczeniu. Inwestorzy, jak dodał, zaczynają patrzeć też poza bitcoina i kupują np. ether (ETH) i litecoiny (LTC).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here