Naga Markets

Mikro kontrakty futures na ethereum (ETH) giełdy CME z wolumenem powyżej 500 tys. kontraktówCME Group, amerykańska giełda instrumentów pochodnych ogłosiła w środę, że wolumen instrumentu futures Micro Ether śledzącego wartość kryptowaluty ethereum przekroczył 500 000 w dniu 24 stycznia rekordową wartość 500 tys. kontraktów.

Ethereum w formie mikro, czyli kontrakty futures Micro Ether

Futures Micro Ether, to instrument oferujący inwestorom dostęp do mikro kontraktów terminowych na ETH. Dzięki temu wartość zakupu pojedynczego kontraktu jest dziesięciokrotnie mniejsza niż wartość bazowego instrumentu.Kontrakt został wprowadzony na początku grudnia ubiegłego roku, i jak podaje CME Group, od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. Oprócz osiągnięcia w tym tygodniu ekordowych obrotów, kontrakty Micro Ether osiągnęły nowy dzienny rekord wolumenu na poziomie 51 450, z otwartym zainteresowaniem na poziomie prawie 75 000 kontraktów.

– Pojawienie się mikro kontraktów futures na bitcoina i ethereum w 2021 roku sprawiło, że nasza oferta produktów kryptowalutowych osiągnęła kolejny poziom – powiedział Tim McCourt, CME Group Global Head of Equity Index and Alternative Investment Products.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Jesteśmy zadowoleni z wczesnego przyjęcia i szybkiego wzrostu kontraktów Micro Ether futures od momentu ich uruchomienia 6 grudnia. Kontrakty te zapewniają jeszcze jeden sposób zarówno instytucjom finansowym, jak i wyrafinowanym, aktywnym inwestorom detalicznym, aby uzyskać ekspozycję na cyfrowe aktywa poprzez nasze płynne i zaufane rynki pochodnych kryptowalut – dodał.

XTB

Kontrakty terminowe CME Micro Ether są rozliczane gotówkowo, w oparciu o CME CF Ether-Dollar Reference Rate, który służy jako jednodniowa stawka referencyjna ceny ethereum w dolarach amerykańskich.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm akcje | pkn orlen gpw | azoty akcje | kurs korony czeskiej prognozy | akcje swig80 | jsw giełda | amica akcje wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułColumbus podwójnym zwycięzcą Diamentów Forbesa 2022
Następny artykułCapex Orlen Lietuva wyniósł 78 mln zł w IV kw. 2021 r.
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here