Naga MarketsMikołaj Wierzbicki został powołany na wiceprezesa Unimotu od 1 stycznia 2021Rada nadzorcza powołała Mikołaja Wierzbickiego w skład zarządu spółki, ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2021 roku, na okres wspólnej pięcioletniej kadencji, na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej, podała spółka.

Unimot z nowym wiceprezesem wraz z początkiem 2021 roku

“Po zmianach, od 1 stycznia 2021 roku zarząd emitenta będzie działał w składzie czteroosobowym: Adam Sikorski – prezes zarządu, Robert Brzozowski – wiceprezes zarządu ds. handlowych, Marek Moroz – wiceprezes zarządu ds. finansowych, Mikołaj Wierzbicki – wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej, czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mikołaj Wierzbicki ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu grupami kapitałowymi i ich finansami, które zdobywał podczas pracy dla Grupy Kopex oraz Grupy PKN Orlen, w której na stanowiskach członka zarządu nadzorował spółkę Orlen Gaz i Rafinerię Trzebina, a na stanowisku członka rady nadzorczej sprawował nadzór właścicielski nad spółką Orlen Asfalt. Pracował też w przeszłości m.in. na stanowisku CFO w spółkach Orzeł Biały oraz ES-System, na stanowisku dyrektora biura administracji oraz biura rozwoju w Ruchu oraz w spółkach z Grupy Orlen, podano również.

“Grupa Unimot sukcesywnie się rozrasta, wokół spółki Unimot notowanej na GPW skupiliśmy 10 spółek zależnych, potrzebujemy osoby która po stronie zarządu będzie nadzorowała ich działanie oraz współpracę, to będzie jedno z zadań dla nowego członka zarządu. Kolejnym zadnieniem będzie skupienie się na naszych inwestycjach w segment OZE. W tym roku zaczęliśmy oferować instalacje fotowoltaiczne pod marką Avia Solar, zainwestowaliśmy w projekty farm fotowoltaicznych o mocy 108 MW, a w przyszłym roku chcemy startować z produkcją własnych paneli PV. Mamy także pomysły na kolejne kierunki działań na rynku OZE, a to wszystko wymaga stałej kontroli i nadzoru właścicielskiego, w którym Mikołaj Wierzbicki ma duże doświadczanie. Jestem przekonany, że okaże się właściwym profesjonalistą na tym ważnym dla nas stanowisku” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Unimotu Andreas Golombek, cytowany w komunikacie.

W Unimocie Mikołaj Wierzbicki będzie odpowiedzialny za koordynację działań strategicznych spółek w grupie kapitałowej Unimot oraz nowe inwestycje w segment związany z odnawialnymi źródłami energii (OZE), zapowiedziano.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here