Naga MarketsMike Satohi o tym jak długo trwać może bańka na bitcoinie (BTC)
Mike Satoshi w rozmowie z Comparic24.tv

Ciągle rosnący rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej niedoświadczonych użytkowników. Nowe osoby chcące zarobić w krótkim czasie duże pieniądze popadają w owczy pęd. Bez podstawowego przygotowania i podejmując pochopne decyzje staną się pewnie w większości dawcami kapitału. Wiele z tych osób w najbliższym czasie zostanie z workiem nic niewartych tokenów. Nikt nie wie, kiedy pęknie bańka i nikt w stu procentach nie zrealizuje wszystkich zysków. Ale można zminimalizować ryzyko i zrealizować zyski w zadowalającym stopniu.

  • Bitcoin w kwietniu doznał silniejszej korekty po teście historycznych maksimów tuż pod poziomem 65 tys. dol.
  • Od początku roku waluta nadal umacnia się jednak o około 90%
  • O końcu bańki, zyskach i chciwości, opowiada Mike Satoshi  w serii „Z kryptowalutami w plenerze”

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin i symptomy początku końca

Jeśli twój taksówkarz mówi Ci o Bitcoinie to wiedz, że coś się dzieje. Jest to słynne powiedzenie z początku pęknięcia poprzedniej bańki w 2017 roku. Jeśli więc zainteresowanie kryptowalutami wybiega już daleko poza dotychczasowe granice, może być to pierwszy sygnał.

Drugim sygnałem jest na pewno szybki wzrost cyfrowych aktywów. Jeśli aktywa rosną w bardzo szybkim tempie, jest duża szansa ze po fali wzrostów może być całkiem spory spadek. Oczywiście nie każda korekta jest końcem bańki, ale może być początkiem większego załamania rynku.

Po trzecie pojawianie się projektów, ICO, IDO i innych dystrybucji na masową skalę skierowanych głównie na zbieranie funduszy. Nie każda zbiórka może okazać się oczywiście niewypałem, ale zwiększa to prawdopodobieństwo oszustwa bądź wypuszczenie scamu.

Realizacja zysków i strategia cenowa

Ważną rzeczą jest realizacja zysków. Jeśli na danym projekcie zarobiliśmy np. wkład, to warto wyjść tymi procentami i na spokojnie obserwować dalsze losy naszej kryptowaluty. Podejście racjonalne jak najbardziej ma tu sens. Nie każdy projekt zrobi x20, x50, x100. Warto realizować niższe zyski i nie czekać aż nasza inwestycja starczy na zakup lamborghini. cenowa

Z pomocą na realizację zysków przychodzi założenie sobie planu działania. Plan powinniśmy stworzyć po zakupie danej kryptowaluty i starać się go trzymać. Jeśli kupimy sobie walutę X za kwotę Y, to powinniśmy podzielić sobie jej sprzedaż na kilka pozycji. Na przykład 15% z zyskiem 30%, 15% z zyskiem 50%, 15% z zyskiem 100%, resztę z inną półką cenową albo po prostu zostawieniem aktywa na koleją bańkę. Oczywiście oprócz założeń cenowych powinniśmy śledzić projekty w które inwestujemy, bo być może wyjdzie jakaś informacja, która spowoduję zmianę planu działania.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość pln | kurs dol | płatność blik co to jest | kurs walut w czasie rzeczywistym | dow jones industrial |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Więc twierdzisz wielki kryptowaluciarzu,że np.taksowkarz nie może być poważnym inwestorem na Crypto giełdzie i jest “dawcą”??? Nawet nie wiesz jak się mylisz…znam to z autopsji…i sam jestem przykładem. Nie pracuje już w corpo taxi , zgarniam zyski, zwiedzam…a takie podejście jak Twoje świadczy właśnie o tym,że jesteś na tym rynku płotką Wielki Panie Mayku Satoshi😂. Byłem raxowkarzem kiedyś… Teraz? Mógłbym byc- ale z nudów… przytomności życzę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here