Naga MarketsMiliarder Mike Novogratz zainwestował 52 miliony dolarów w start-up o nazwie BlockFi. Firma ma wykorzystać te fundusze, aby rozwinąć swoją platformę kredytową poza granice USA. BlockFi pozwoli inwestorom kryptowalutowym zaciągać pożyczki. Nowa firma z siedzibą w Nowym Jorku będzie oferować kredyty korporacyjne i detaliczne.


Zobacz również: Inwestycje w kryptowaluty lepsze niż nieruchomości

Pożyczki przeniesione na rynek kryptowalut

Firma BlockFi została założona przez byłego wiceprezesa Cognical Zaca Prince’a. Firma zdobyła w tym roku pieniądze w dwóch transzach. Do tej pory pozyskała środki od firm tj. ConsenSys Ventures, SoFi czy Kenetic Capital. Obecnie BlockFi pozwala inwestorom zaciągnąć pożyczkę nawet do 10 milionów USD, wykorzystując takie kryptowaluty jak bitcoin czy ethereum jako zabezpieczenie. Dzięki temu inwestorzy zachowują prawo własności do swoich kryptowalut i mają również zapewnioną lepszą płynność, aby np. opłacić swoich pracowników.

Jest to najprawdopodobniej ostatnia inwestycja dla firmy Novogratza w branży krypto. W czerwcu Galaxy Novogratz zainwestowało 35 milionów dolarów w firmę High Fidelity tworzącą wirtualną rzeczywistością oraz 15 milionów dolarów w firmę AlphaPoint. Do tej pory Novogratz zarobił 250 milionów dolarów na kryptowalucie ethereum i obecnie posiada 10% całej swojej wartości netto w cyfrowych zasobach.

Novogratz wypowiedział się na temat BlockFi: “Solidny rynek kredytowy jest podstawą dla systemów finansowych, a instytucjonalne podejście BlockFi i głęboka wiedza o pożyczkach były kluczowymi czynnikami, które zaważyły o partnerstwie z nimi.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLondyn: policja będzie szkolona do walki z oszustwami na rynku kryptowalut
Następny artykułBlok po 22 – 24 lipca 2018: EUR/AUD, CHF/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here