Naga MarketsMiliarder Mike Novogratz zainwestował 52 miliony dolarów w start-up o nazwie BlockFi. Firma ma wykorzystać te fundusze, aby rozwinąć swoją platformę kredytową poza granice USA. BlockFi pozwoli inwestorom kryptowalutowym zaciągać pożyczki. Nowa firma z siedzibą w Nowym Jorku będzie oferować kredyty korporacyjne i detaliczne.


Zobacz również: Inwestycje w kryptowaluty lepsze niż nieruchomości

Te artykuły również Cię zainteresują
Pożyczki przeniesione na rynek kryptowalut

Firma BlockFi została założona przez byłego wiceprezesa Cognical Zaca Prince’a. Firma zdobyła w tym roku pieniądze w dwóch transzach. Do tej pory pozyskała środki od firm tj. ConsenSys Ventures, SoFi czy Kenetic Capital. Obecnie BlockFi pozwala inwestorom zaciągnąć pożyczkę nawet do 10 milionów USD, wykorzystując takie kryptowaluty jak bitcoin czy ethereum jako zabezpieczenie. Dzięki temu inwestorzy zachowują prawo własności do swoich kryptowalut i mają również zapewnioną lepszą płynność, aby np. opłacić swoich pracowników.

Jest to najprawdopodobniej ostatnia inwestycja dla firmy Novogratza w branży krypto. W czerwcu Galaxy Novogratz zainwestowało 35 milionów dolarów w firmę High Fidelity tworzącą wirtualną rzeczywistością oraz 15 milionów dolarów w firmę AlphaPoint. Do tej pory Novogratz zarobił 250 milionów dolarów na kryptowalucie ethereum i obecnie posiada 10% całej swojej wartości netto w cyfrowych zasobach.

Novogratz wypowiedział się na temat BlockFi: “Solidny rynek kredytowy jest podstawą dla systemów finansowych, a instytucjonalne podejście BlockFi i głęboka wiedza o pożyczkach były kluczowymi czynnikami, które zaważyły o partnerstwie z nimi.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here