Naga MarketsMike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny firmy zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty, Galaxy Digital Capital Management, napisał na Twitter, że ceny kryptowalut zaliczyły już swoje dno.


Novogratz zwrócił także uwagę, że indeks Bloomberg Galaxy Crypto (BGCI) “retuszował najwyższe poziomy z zeszłego roku”.

Masowa adopcja za pół dekady

Przemawiając na konferencji Beyond Blocks w Korei Południowej w lipcu, Novogratz przewidywał już, że wiele instytucji wejdzie na rynek kryptowalut “w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat.” Jednak zauważył, że masowa adopcja technologii walut cyfrowych i Blockchain nastąpi nie wcześniej niż w ciągu następnych pięciu lat.

W tym samym miesiącu firma Galaxy Digital opublikowało raport za pierwszy kwartał roku 2018, który wykazuje straty w wysokości 134 milionów USD, a 85,5 miliona USD to niezrealizowane straty na zasobach cyfrowych. Na dzień 31 marca Galaxy Digital miał aktywa o wartości 281,7 mln USD, z czego 225,8 mln USD stanowiły aktywa cyfrowe i inwestycje.

Zieleń na rynkach

Tymczasem rynek odbija. Według danych CoinMarketCap 20 najpopularniejszych kryptowalut według kryterium kapitalizacji jest w kolorze zielonym, a kilka z nich uzyskuje już dwucyfrowe wzrosty. Ethereum (ETH) zyskało w ciągu dnia ponad 15 procent i obecnie jego cena wynosi 211 USD. Sam Bitcoin (BTC) notowany jest na poziomie 6490 USD, co stanowi wzrost o 2,26 procent w ciągu ostatnich 24 godzin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here