Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalZbliżające się wybory w USA to ważna sprawa dla rynków finansowych. Mike Novogratz twierdzi, że sukces Joe Bidena byłby dobry dla kraju, zły dla gospodarki.

  • Kryptowalutowy byk jest zdania, że wygrana Bidena w wyborach prezydenckich nie będzie dobra dla rynków.
  • Jest też zdania, że BTC to lepsze aktywo niż złoto.

Mike Novogratz: Biden nie jest dobrym wyborem dla rynków

Prezes Galaxy Digital i znany zwolennik bitcoina (BTC), Mike Novogratz, powiedział, że przewiduje trudności na rynku finansowym, jeśli Demokraci wygrają wybory prezydenckie i w Białym Domu zamieszka Joe Biden.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybór Bidena i Harrisa, choć będzie świetny dla kraju, nie będzie dobry dla rynku – powiedział Novogratz Bloombergowi w wywiadzie z 14 sierpnia.

Novogratz wspomniał o podwyżkach podatkach, które mogą mieć miejsce, jeśli Trump przegra elekcję.

Demokraci będą gorszym wyborem dla Wall Street pod względem planu podatkowego –  powiedział, zauważając, że wprowadzą oni zwiększone opodatkowanie przedsiębiorstw, dochodów i zysków kapitałowych.

Bitcoin a obecna sytuacja

W trakcie odpowiadania na inne pytanie, Novogratz opisał obecne rynki głównego nurtu jako porównywalne z tym, co działo się na giełdach bitcoina w 2017 roku.

– Wszystko jest skupywane dosłownie jak bitcoin w 2017 roku, to szał spekulacyjny – powiedział.

Zwracając uwagę na wyjątkowo wysokie wyceny spółek i obserwując ceny akcji, Novogratz dodał, że “bańki zwykle kończą się reakcją polityczną.”

Zwykle jest to akcja Fedu. Może to być akcja dotycząca podniesienia podatków, która może położyć kres tej bańce – wyjaśnił.

Novogratz poruszył również kwestię bitcoina jako środka przechowywania wartości. Wyjaśnił, że jego zdaniem BTC w ciągu ostatniego roku ugruntował swoją pozycję na tym polu. ”

– Lubię bitcoina bardziej niż złoto tylko dlatego, że bitcoin był trudniejszy do kupienia. Ma tylko pułap rynkowy wynoszący 220 miliardów dolarów, gdzie złoto ma ponad 10 bilionów dolarów (…). Nadal uważam [jednak], że złoto idzie wyżej [na wykresie] – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here