Naga MarketsMike NovogratzDyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz obawia się, że w najbliższym czasie może dojść do spadków na rynku kryptowalutowym. Wszystko ze względu na mocny skok sprzedaży detalicznej coinów takich, jak xrp (XRP), czy dogecoin (DOGE), które przedsiębiorca ten określa mianem dziwnych. Jego zdaniem zjawisko to jest oznaką szaleństwa – to zaś nigdy nie wróży nic dobrego.

  • Według Mike’a Novogratza w najbliższym czasie może dojść do korekty na rynku kryptowalut
  • Miliarder zwraca uwagę na szaleństwo zakupowe, które zrodziło się wśród inwestorów detalicznych w związku z debiutem Coinbase na Nasdaq
  • Choć krótkoterminowe prognozy ze strony dyrektora generalnego Galaxy Digital są pesymistyczne, wciąż podtrzymuje on swoje zdanie na temat tego, że kurs bitcoina (BTC) dotrze do poziomu 100 000 USD jeszcze w tym roku

Mike Novogratz wieszczy korektę

Znany miliarder i przedsiębiorca wyraził zaniepokojenie mocnymi wzrostami na wykresach “dziwnych” w jego opinii kryptowalut. Do tej grupy zaliczył, chociażby xrp i dogecoina. O swoich obawach opowiedział podczas wirtualnej konferencji przeprowadzonej 14 kwietnia przez MarketWatch

Te artykuły również Cię zainteresują
Mike Novogratz podkreślił, że impulsem, który wspomógł szalone wzrosty z ostatnich dni, był debiut największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase na Nasdaq. Wydarzenie to bardzo pozytywnie wpłynęło na cały rynek wirtualnych aktywów. 

W ciągu ostatnich 7 dni wiele topowych kryptowalut zwiększyło swoją wartość nawet o kilkadziesiąt procent. Dla przykładu binance coin (BNB) urósł o ponad 30%, xrp zyskał 80%, a dogecoin aż 140%! Zdaniem dyrektora generalnego Galaxy Digital po tak dużej euforii powinniśmy przygotować się na korektę, ponieważ podobne sytuacje nigdy nie miały dobrego zakończenia.

Pozytywne prognozy względem bitcoina 

Choć krótkoterminowe prognozy Mike’a Novogratza pozostają pesymistyczne, ofertę publiczną Coinbase uznał wręcz za monumentalną dla całej branży kryptowalutowej. Miliarder podtrzymuje swoją prognozę na temat przyszłej ceny bitcoina. W jego opinii BTC jest w stanie zamknąć obecny rok na poziomie 100 000 USD za monetę. Co więcej, uważa on, że wartość ta może wzrosnąć nawet 5-krotnie do 2024 roku.

Obecnie najstarsza kryptowaluta handluje w pobliżu 63 000 USD za monetę. Od ATH na poziomie 64 863 USD dzieli ją blisko 3%.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here