Naga Markets
Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

Cena Bitcoina (BTC) i innych aktywów kryptograficznych prawdopodobnie wzrośnie, gdy Rezerwa Federalna wstrzyma zaostrzanie polityki pieniężnej, stwierdził Mike Novogratz w wywiadzie dla Yahoo Finance. Dyrektor generalny Galaxy Digital zaktualizował swoje spojrzenie na przyszłość obecnej bessy i rynków kryptograficznych jako całości. Kurs BTC/USD silnie spada w czwartek o 4% w okolice 18 183 USD.

Novogratz: Panująca bessa może trwać jeszcze do sześciu miesięcy

Według dyrektora generalnego Galaxy Digital, wyprzedaż na rynku kryptowalut jest spowodowana przez trwającą podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Odkąd Fed zdecydował się spróbować stłumić inflację, agresywnie podnosząc stopy, najbardziej agresywne podnoszenie stóp w naszym życiu, Bitcoin został wyprzedany wraz z innymi aktywami. W rzeczywistości dawał sobie lepiej radę niż większość innych aktywów. Myślę, że jeśli w końcu nastanie konsolidacje i zobaczymy jak cena BTC wraca – stwierdził Novogratz.

Zapytany o to kiedy kryzys kryptowalut może się skończyć, Novogratz powiedział, że panująca bessa może trwać jeszcze do sześciu miesięcy.

Wiesz, że niedźwiedź jest taki, że zostały nam dwa do sześciu miesięcy bólu – dodał.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Według dyrektora generalnego Galaxy Digital, siła sprzedawców na rynku kryptowalut jest w dużej mierze wyczerpana.

Kryptowaluty są interesujące, ponieważ trzy miesiące temu, po wielkiej wyprzedaży i delewarowaniu, większość ludzi, którzy musieli sprzedać już to zrobiła – dodał.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut, Wall Street i GPW: Te czynniki fundamentalne poruszają obecnie rynkami
Następny artykułVestas chce być liderem wśród dostawców turbin offshore w Polsce
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here