Naga MarketsMike Novogratz
Mike Novogratz

Mike Novogratz, miliarder z Wall Street, uważa, że kryptowaluty i technologia Blockchain staną się bardzo popularne do sześciu lat. Nie jest to pierwsza tego typu opinia ze strony znanych inwestorów.


Masowa adopcja walut opartych na sieci bloków ma nastąpić zdaniem miliardera do 5-6 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Novogratz: rewolucja nadchodzi

Novogratz to były zapaśnik, służył też w wojsku jako pilot helikoptera. Był także pracownikiem Goldmas Sachs. Dziś jest CEO i założycielem firmy inwestycyjnej Galaxy Digital.

Uważa, że wiele instytucji i firm zaadoptuje Blockchain i kryptowaluty do 2-3 lat. Jeśli to nie nastąpi, rynkowi grozi “kręcenie się w kółko”. To jednak nie koniec. Do 5-6 lat powinna nastąpić masowa adopcja kryptowalut i ich technologii. Już wcześniej określił waluty cyfrowe jako “rewolucję dla ludu“.

Bariery

By jednak owa rewolucja następowała, cyfrowe waluty  muszą przestawać być nowinkami technologicznymi. Ponadto, ludzie powinni inwestować w kryptowaluty, nawet w sytuacji, gdy nie rozumieją szczegółów technologicznych Blockchaina.

Jak jednak namówić na inwestycje instytucje? “Zastanówmy się , jak działają inwestorzy instytucjonalni – tłumaczy Novogratz – Ciężko jest powiedzieć szefowi: Mam środki [zainwestowane] w takich miejscach, o których nie słyszałeś.” Instytucje, zdaniem miliardera, potrzebują zaufanego partnera np. banku. Bez tego duże firmy czy instytucje obawiają się inwestować.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Novogratz zwraca uwagę też na fakt, że organy nadzoru finansowego chcąc uregulować rynek walut cyfrowych za bardzo słuchają się JPMorgan czy Goldman Sachs, zamiast wsłuchać się w głos klientów indywidualnych.

Ile dasz za BTC?

Inwestor zasłynął też swoimi prognozami dotyczącymi ceny bitcoina. Uważał, że w 2017 roku bitcoin osiągnie poziom 10 000 dolarów (ostatecznie ATH wyniosło 20 000 dolarów), zaś ethereum 500 dolarów (kosztowało ponad dwukrotnie więcej). W listopadzie minionego roku prognozował zaś ATH bitcoina na 40 000 dolarów w roku 2018.  Czy jego prognoza się sprawdzi? Jego poprzednie przewidywania okazały się wręcz pesymistyczne (patrząc na ostateczne wyniki na wykresie).  Czy będzie tak w tym roku? Przekonamy się za parę miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here