Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalMiliarder i były menadżer funduszy hedgingowych Mike Novogratz dzięki swojej najnowszej inwestycji wchodzi na rynek DeFi. Od paru lat wytrwale działa też na rynku blockchaina i kryptowalut.

  • Novogratz zainwestował w rynek DeFi.
  • Wszystko przez udziały w ParaFi Capital.

Mike Novogratz inwestuje w nowe technologie

Novogratz, CEO firmy inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami, Galaxy Digital, stał się mniejszościowym udziałowcem w firmie ParaFi Capital zajmującej się zarządzaniem aktywami skupiającej się na blockchainie i DeFi. Galaxy Digital dołączyło do takich firm jak startupowa firma inwestycyjna Bain Capital Ventures i Henry Kravis.

Novogratz od paru lat działa na rynku bitcoina. Słynie m.in. ze swoich mocno optymistycznych prognoz dot. BTC.

– Przeżyłem i zarobiłem na bańce kryptowalutowej z 2017 roku, a obecna sytuacja wydaje się być do niej w pewnym sensie podobna. Wtedy mieliśmy ICO, nowy token emitowany każdego dnia, a tłum masowo inwestował podbijając ceny, zwiększając płynność. Ostatecznie jednak wyceny się załamywały, a tłum ruszał w stronę kolejnego projektu. Obecna sytuacja nie jest odległa od tej sprzed 3 lat – mówił niedawno Bloombergowi o obecnej sytuacji na giełdach.

ParaFi

Według ParaFi, partnerstwo przyniesie obopólne korzyści. Galaxy Digital może wykorzystać doświadczenie tej firmy, aby zidentyfikować możliwości rodzącego się dopiero rynku DeFi.

– Wierzymy, że nasze partnerstwo będzie dobrze przygotowane do określenia tego, które aplikacje i zespoły mają potencjał do gwałtownego wzrostu w przestrzeni DeFi – mówi Christopher Ferraro, prezes Galaxy Digital.

Ben Forman, założyciel i partner zarządzający w ParaFi Capital, jest optymistą co do postępów projektów DeFi i nie obawia się scamów.

– Programowalne finanse to innowacja, którą umożliwia blockchain, a DeFi reprezentują rodzącą się architekturę nowej, otwartej sieci finansowej… Ponieważ DeFi zbliża się do punktu zwrotnego, nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z zespołem Galaxy – powiedział.

Założone w 2018 roku ParaFi Capital zainwestowało jak na razie kapitał w takie protokoły DeFi jak: Compound (COMP), Aave (LEND), Uniswap (UNI) i Synthetix (SNX).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here