Naga MarketsMike Novogratz: hossę na bitcoinie (BTC) napędzają inwestorzy instytucjonalni Mike Novogratz przypisuje wzrost ceny BTC powyżej 30 000 USD adopcji instytucjonalnej. Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital podkreśla, że to ​​inwestorzy instytucjonalni pomagają napędzać bieżącą hossę na rynku kryptowalut.

  • Novogratz twierdzi, że obecna hossa na cyfrowych walutach to efekt zakupów ze strony dużych inwestorów instytucjonalnych i dodruku walut fiat. 
  • Poleca inwestować 5 proc. oszczędności w BTC., i zostawić te środki na 5 lat.

Mike Novogratz: kryptowaluty drożeją, bo inflacja zjada zwykłe waluty

W ostatnim wywiadzie dla BBC World News Novogratz powiedział, że rządy na całym świecie drukując pieniądze i „degradując waluty fiducjarne” napędzają trwającą obecnie hossę bitcoina (BTC). Trend umacniają dodatkowo gracze instytucjonalni. Dyrektor generalny Galaxy Digital powiedział, że główne firmy na giełdzie zmieniły podejście do kryptowalut w ciągu ostatnich trzech lat, potencjalnie wpływając na podaż dostępnych coinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz widzimy np. PayPal – z 340 milionami klientów – obsługujące bitcoina i sprzedające BTC [wraz z] dużymi firmami ubezpieczeniowymi w Stanach Zjednoczonych – powiedział Novogratz. – W miarę wkraczania instytucji [na rynek] podaż [BTC] jest coraz mniejsza niewielka – dodał.

Przyszła cena BTC

Inwestor Raoul Pal powtórzył niedawno bycze prognozy Novogratza, mówiąc, że wierzy, że cena bitcoina może osiągnąć „od 400 000 do 1,2 mln USD” do końca tego roku, jeśli oczywiście wyżej wspomniane trendy się utrzymają. Pal ujawnił w listopadzie, że 98 proc. jego “płynnej wartości netto” zostało zainwestowane w BTC i ether (ETH), ale dodał, że „nadal [nie] posiada wystarczająco dużo” kryptowalut.

Z kolei przed listopadem prezes Galaxy Digital powiedział, że każdy inwestor powinien zainwestować do 3 proc. oszczędności w BTC i trzymać te środki przez pięć lat. Jednak w zeszłym miesiącu zalecał, aby nowi inwestorzy inwestowali już nawet 5 proc. w BTC.

Wiele dużych instytucji weszło na rynek kryptowalut po raz pierwszy w 2020 roku. Firma MicroStrategy ogłosiła, że ​​kupiła BTC za 425 milionów USD. Z kolei w grudniu firma ubezpieczeniowa MassMutual z siedzibą w Massachusetts kupiła bitcoiny za 100 milionów USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here