Naga MarketsMike Novogratz: dolar upadnie, a bitcoin wystrzeli w górę powodując "totalny chaos"
Mike Novogratz

Podczas ostatniego wywiadu dla Bloomberga, prezes Galaxy Digital Mike Novogratz ostrzegł, że stroma krzywa dochodowości może spowodować “totalny chaos”, powodując silną deprecjację kursu dolara i tym samym wystrzał cen bitcoina (BTC).

  • W rozmowie z Bloombergiem poruszał zagadnienia związane z rynkiem kryptowalut oraz obecnej rentowności obligacji w USA
  • Od dawna sugeruje, że dolar ostatecznie upadnie przez nadmierny dodruk pieniądza, co pchnie cenę bitcoina jeszcze wyżej

Bitcoin pokona dolara, uważa Mike Novogratz

– Nie chcę widzieć, jak świat się rozpada. Nie chcę widzieć, jak krzywe dochodowości rosną jak szalone, a dolar sprzedaje się bardzo szybko, a bitcoin wzbija się na księżyc, bo to będzie totalny chaos na, ale to właśnie obserwujemy – mówił Novogratz.

Te artykuły również Cię zainteresują
Novogratz twierdzi, że inwestorzy stawiają na prawdopodobieństwo takiego scenariusza: „Kiedy ludzie tracą zaufanie, stopy zwrotu idą prosto w górę. Albo waluty. Zobacz, co stało się z turecką lirą w ciągu ostatniego roku”

Novogratz przewiduje wojnę w płatnościach pomiędzy stablecoinami a walutami cyfrowymi banków centralnych (CBDC). Miliarder widzi BTC jako zabezpieczenie przed nadmiernym drukowaniem pieniędzy, a nie jako metodę płatności:

– Nie sądzę, że BTC będzie tym, czego używamy do kupowania butów albo okularów przeciwsłonecznych lub dietetycznej Coli – podsumował Novogratz.

Znany ze swoich trafnych prognoz przyszłych cen bitcoina inwestor (w listopadzie 2020 r. sugerował, że BTC dosięgnie poziomu 65 tys. dol., co niemal się udało) na początku tego miesiąca twierdził, że kurs BTC znajduje się na dobrej drodze, aby pokonać kapitalizację rynkową złota.

– Na początku roku myślałem, że moim celem jest 60 000 dolarów, ponieważ byłoby to 10% rynku złota. Jednak powiedziałem naszym inwestorom, że gdy osiągnie 10% rynku złota, wszyscy powiemy, że wzrośnie do 20%, a kiedy osiągnie 20%, że wzrośnie do 50%, a potem 100% – powiedział.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here