Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalByły partner Goldman Sachs, Mike Novogratz, dokupił udziały w Galaxy Digital, założonej przez siebie spółce inwestycyjnej. O fakcie poinformował Bloomberg 2 stycznia.


Novogratz, który pełni również funkcję głównego dyrektora banku, byłby więc w posiadaniu 221,2 mln akcji. To z kolei stanowi około 79,3% udziałów. Wcześniej jego własnością było 213,7 miliona akcji, co odpowiadało 76,6% akcji. Według oświadczenia złożonego w środę i ogłoszonego przez Bloomberga, słynny inwestor kupił teraz 7,5 miliona nowych akcji.

Nowy rok, nowe nadzieje?

Galaxy Digital Holdings Ltd. jest notowane na kanadyjskiej giełdzie TSX Venture Exchange. Teraz rynki pozytywnie zareagowały na informacje o zwiększeniu udziału założyciela. Akcje wzrosły o 7,8%. Można jednak zauważyć, że wcześniej notowania spadły o około 19% w porównaniu z rokiem 2018. Związek z tym miała zapewne bessa na rynku kryptowalut.

Novogratz zasłynął na rynku cyfrowych aktywów swoją byczą postawą. Niejednokrotnie wypowiadał się przyszłych cenach Bitcoina (BTC), mówiąc, że nie spodziewa się dalszych spadków.

Zaczęło się od wieszczenia przyszłej dominacji kryptowalut na świecie. Następnie we wrześniu Novogratz śmiało podkreślał już, że dno na wykresach jest już definitywnie uklepane i cyfrowe waluty niżej nie spadną, więc za jakiś czas zaczną rosnąć. Nie wyszło… Biednemu giełdowemu bykowi pozostała wiara, że lepiej będzie w 2019 r. Tego też się trzyma. Uważa, że wejście na ten rynek inwestorów instytucjonalnych poprawi sytuację i doprowadzi do nowej bańki spekulacyjnej. Czy jego słowa się sprawdzą? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jaka przyszłość czeka zaś jego firmę? W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 roku zrealizowane i niezrealizowane straty Galaxy Digital wyniosły 136 milionów USD. Przełom może nastąpić jednak do 2 lat, gdy – jak twierdzą niektórzy – rynek kryptowalut ma odzyskać swój blask i ponownie się zazielenić.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here