Naga Markets
Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

CEO Galaxy Digital, Mike Novogratz, prognozuje dalsze problemy systemu bankowego w Stanach Zjednoczonych, a z tego powodu zachęca inwestorów kryptowalutowych, by akumulować wirtualne aktywa, w tym Bitcoina, które powinny przetrwać próbę czasu. Miliarder pozostaje optymistyczny wobec BTC, srebra oraz złota. Kurs BTC/USD wzrasta dziś ponad 4% powyżej poziomu 26 000 USD.

Mike Novogratz: Bitcoin istnieje po to, by pomóc uniknąć trwającego zamętu gospodarczego

Jak wskazuje Novogratz Stany Zjednoczone borykają się z problemami gospodarczymi od lata 2022 roku i jego zdaniem na razie niemożliwe jest przewidzenie pozytywnego zwrotu sytuacji. Ponadto ekspert uważa, że spowolnienie gospodarcze będzie trwało dłużej niż oczekiwano.Jednocześnie Novogratz pozostaje optymistyczny wobec Bitcoina i innych walut cyfrowych. Według jego oświadczenia, to najlepszy moment dla inwestorów, aby nabyć popularne tokeny cyfrowe, w tym Bitcoina, a także srebro i złoto. Uważa, że te aktywa będą jednym z najbardziej zauważalnych wyjść awaryjnych w obliczu recesji w gospodarce Stanów Zjednoczonych.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

W wywiadzie dla CNBC Novogratz stwierdził, że kryzys gospodarczy będzie wpływał na Stany Zjednoczone i na cały świat, a spowolnienie gospodarcze stało się bardziej widoczne w marcu po upadku kilku banków, w tym Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Bank i Signature Bank.

W obliczu trwającej recesji gospodarczej amerykański rząd zaczął bardziej martwić się o to, że drukuje zbyt dużo pieniędzy, uważając, że „zakręcenie kurka” powstrzyma problem. Tymczasem Mike Novogratz prognozuje możliwy zwrot w polityce stóp procentowych Fed.

AVA Trade

Ekspert uważa, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie zwiększy stopy na najbliższym posiedzeniu, co będzie znaczącym błędem politycznym. Ponownie podkreślił, że cyfrowe waluty takie jak Bitcoin istnieją po to, by uniknąć trwającego zamętu gospodarczego.

Bitcoin (BTC) odnotowuje jeden z lepszych tygodni w historii

Według obserwatorów rynku, po upadku Silicon Valley Banku, cena największego aktywa cyfrowego, Bitcoina, odnotowała znaczny spadek. Jednak dane ujawniły, że 14 marca 2023 r. token osiągnął najwyższy w tym roku poziom 26 550 USD. W międzyczasie szerszy rynek kryptograficzny odnotował wzrost powyżej 1% w ciągu ostatnich 24 godzin, a kapitalizacja rynkowa przekracza 1 bilion dolarów.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Jeden z amerykańskich senatorów stwierdził, iż “kryptowaluty nie są nawet tak stabilne, jak przemysł marihuany”. W jego opinii otwartość na krypto aktywa, które doznają wysokich wahań cenowych, nie jest dobra dla banków.

Podczas swojego przemówienia na przesłuchaniu w Senackiej Komisji Finansów, które odbyło się w czwartek (tj. 16 marca br.), poruszył on temat zamknięcia Signature Banku. Zaznaczył on, że instytucja ta zawiodła, a jedna piąta jej depozytów pochodziła z rynku wirtualnych walut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułEBC nie przejmuje się problemami sektora bankowego
Następny artykułInflacja bazowa w Polsce rośnie. Decyzja EBC nie wpłynęła na rynki?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.