Naga MarketsMike Novogratz: czeka nas głębsza korekta na bitcoinie!Michael Novogratz, CEO Galaxy Digital i były partner Goldman Sachs, uważa, że na parze BTC/USD może dojść teraz do sporej korekty.

  • Novogratz uważa, że choć ostatnie wzrosty na BTC były imponujące, teraz nadszedł czas na korektę.
  • Podkreśla jednak, że to nie koniec hossy, bowiem na rynek kryptowalut nadal napływają duzi inwestorzy instytucjonalni. 

Novogratz: BTC gotowe na korektę

W niedawnym wywiadzie dla CNBC ekspert powiedział, że kryptowaluta jest teraz prawdopodobnie mocniej „podatna” na spadki. Mimo tego nie powinno to zrażać hodlerów, bowiem – jak dodaje Novogratz – przed nami jest dalsza hossa. Dlaczego? Ponieważ widzi on, że na ten rynek napływa duży kapitał instytucjonalny. Jak dodał, nie może już nawet „zatrudniać ludzi wystarczająco szybko”, by obsługiwać tego typu klientelę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa hossa będzie inna?

Poprzednie hossy na BTC były oparte raczej na kapitale tzw. “ulicy”, a przynajmniej mniejszych inwestorów. Teraz na rynku dzieje się coś innego. Kryptowaluty skupują instytucje, które dysponują przecież o wiele większymi pieniędzmi.

Andrew Kang z Mechanism Capital wyjaśnił niedawno, że wprowadzenie dużych graczy instytucjonalnych w przestrzeń bitcoina prawdopodobnie sprawi, że rynek będzie znacznie mocniejszy i wartościowszy, niż możemy sobie wyobrazić. A to ze względu na ilość kapitału, który kontrolują duże firmy.

Guggenheim, Scaramucci, Saylor, itd. działają na wyobraźnię [mniejszych inwestorów]  tysiąckrotnie mocniej, niż każdy z nas może sądzić, że jest to w ogóle możliwy. Będą kołysać ogromnymi zasobami kapitału, o których myśleliśmy, że nigdy nawet nie dotkną BTC. Z tego powodu myślę, że ten cykl pójdzie dalej, niż wielu z nas by się spodziewało – dodał.

Dziś bitcoin kosztuje zaś ok. 31 000 USD, czyli 6,5 proc. mniej niż wczoraj, ale zarazem 17,3 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei ether – kryptowaluta Ethereum – jest warta ponad 1 000 USD, co przekłada się na 7-proc. spadek w skali 24 h i 42-proc. wzrost w ciągu tygodnia.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here