Naga Markets

Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalDyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, jak sam twierdzi, byłby szczęśliwy, gdyby bitcoin przez jakiś czas pozostawał w przedziale cenowym między 20 000 a 30 000 USD. Jak dodał, jest mało realne, by kryptowaluta wkrótce przekroczyła poziom 30 000 USD.

  • Mike Novogratz uważa, że bitcoin pozostanie w przedziale cenowym między 20 000 a 30 000 USD.
  • Jak dodał, uważa, że spory potencjał do wzrostu ma ETH.

Kurs bitcoina

Bitcoin od prawie dwóch miesięcy jest notowany poniżej 30 000 USD. W pewnym momencie w czerwcu spadł nawet do 17 500 USD, wywołując panikę i niepewność w gronie inwestorów. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni aktywo zdołało ustabilizować się powyżej poziomu 20 000 USD i obecnie znajduje się ok. 23 000 USD.Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

 Mike Novogratz – dyrektor generalny Galaxy Digital i zagorzały zwolennik branży aktywów cyfrowych – nie jest jednak dziś nazbyt optymistycznie nastawiony do ceny bitcoina w krótkim okresie. W niedawnym wywiadzie powiedział, że inwestorzy powinni być zadowoleni, jeśli BTC nie spadnie poniżej 20 000 USD.

– Czy bitcoin przebije 30 000 USD dzięki temu ruchowi w górę? Zobaczymy, ale wątpię. Myślę, że prawdopodobnie będziemy teraz w tym zakresie. Szczerze mówiąc, byłbym szczęśliwy, gdybyśmy przez jakiś czas byli w przedziale 20 000 USD, 22 000 USD lub 30 000 USD – powiedział.

Miliarder tłumaczył swoją tezę brakiem instytucjonalnych przepływów do branży. Uważa, że ​​obecnej sytuacji nie można porównać do „manii” z 2021 czy 2017 roku, kiedy do ekosystemu kryptowalut weszły liczne korporacje i duże firmy.

Takim przykładem był gigant z rynku pojazdów elektrycznych – Tesla – który w lutym ubiegłego roku kupił bitcoiny za ok. 1,5 miliarda dolarów. Jednak kilka tygodni temu firma wypłaciła 936 milionów dolarów ze swoich kryptowalutowych zapasów.

XTB

Cena ETH

Novogratz jest jednak optymistą w kwestii ETH. Uważa, że zmiana algorytmu sieci na proof-of-stake doprowadzi do skoku kursu powyżej 2200 USD.

Ogólnie uznał BTC, wszystkie inne kryptowaluty i Web3 za „świetne technologie” i dodał, że ponad 130 milionów osób nadal postrzega wiodący zasób cyfrowy jako odpowiednie narzędzie inwestycyjne.

Kupuj kryptowaluty co miesiąc

Kupowanie BTC i ETH za cały kapitał jest dziś ryzykowne. Lepszym pomysłem jest dollar cost averaging (średnianie kosztów w dolarach). To strategia inwestycyjna, która polega na uśredniania zakupu, czyli cyklicznym nabywaniu kryptowalut.

Coraz więcej firm na rynku oferują zautomatyzowanie tego procesu. Przykładem jest właśnie ARI10 Exchange. Więcej na temat tej usługi przeczytacie tutaj.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka nbp | akcje pgnig | kuna chorwacka kurs | wiadomosci kryptowaluty | biomedlub | wykresy kryptowalut |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRynek ropy naftowej spogląda na informacje o ropociągu Przyjaźń i zapasach paliw
Następny artykułInwestorzy oczekują odczytu inflacji CPI w USA
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here