Naga MarketsMike Novogratz: bitcoin po 20 tys. dolarów jeszcze w tym roku
Mike Novogratz

Mimo, że cena bitcoina podskoczyła, wciąż jest o połowę niższa, niż była w pod koniec 2017 r. Michael Novogratz twierdzi jednak, że spodziewa się, że kurs BTC osiągnie poziom 20 000 USD do końca roku.

  • Novogratz po raz kolejny wieszczy dla BTC byczy scenariusz. 
  • Jego zdaniem na wykresie BTC zobaczymy za parę miesięcy cenę 20 000 USD.

Novogratz: Bitcoin (BTC) zdrożeje dzięki Fedowi

Jego zdaniem “płynność nie zniknie”. – Otrzymamy duży bodziec – dodaje w rozmowie z CNBC. Podkreśla, że nowa hossa na kryptowalucie może zostać napompowana przez Fed.

– To nie wygląda tak jakby Rezerwa Federalna zamierzała podnieść stopy – uważa inwestor. – Wczoraj widziałeś, jak dużo pieniędzy przechodzi z powrotem do złota i bitcoinów – dodał, wskazując na „duże zainteresowanie detaliczne [bitcoinem]”.

Według Novogratza, handlowcy detaliczni przechodzą z akcji na bitcoina w wyniku nowych bodźców rządowych USA. Mogą oni sprawić, że cena bitcoina wróci do poziomu 14 000 USD w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a potem nawet do 20 000 USD do końca roku.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Zakup BTC jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Ponieważ dostęp do bitcoinów i innych walut cyfrowych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, obserwujemy wzrost zainteresowania bitcoinami w miarę, jak rynek przewiduje ten drugi akt stymulacyjny – przekazała z kolei Catherine Coley, CEO BinanceUS w e-mailu wysłanym do Forbesa.

BinanceUS odnotowało w poniedziałek, że wolumeny handlu bitcoinami osiągnęły rekordowy poziom na swojej platformie.

Jednak pomimo ostatniego wzrostu cen bitcoinów, rynek opcji bitcoina sygnalizuje tylko 8,5-proc. prawdopodobieństwo, że bitcoin przekroczy 20 000 USD na koniec roku. To sugerują dane firmy analitycznej Skew, zajmującej się analizą krypto-pochodnych produktów dostępnych na rynku.

Magazyn Bloomberg uważa, że za 1 BTC wkrótce będziemy płacili aż 12 000 USD. Jako powód podaje się rozwój sieci kryptowlauty, ale też otwarcie się USA na ten rynek.

Z kolei Tone Vays, czyli znany analityk rynku, idzie o krok dalej. Uważa, że na wykresie BTC możemy za pewien czas zobaczyć nowe ATH.

Z kolei Maz Keisera przewiduje, że para BTC/USD zmierza do poziomu cenowego w okolicach 30 000 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here