Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalBitcoin (BTC) może osiągnąć w maju cenę nawet 20 000 USD. Tak uważa Mike Novogratz, słynny inwestor z rynku venture capital, który konsekwentnie pozostaje bykiem na rynku kryptowalut.

Mike Novogratz dodaje też, że bitcoin to „najlepsza marka ostatnich 11 lat”. Wszystko to powiedział w czasie wywiadu, którego udzielił 14 lutego CNBC. Powiedział też, że rok 2020 będzie rokiem, w którym BTC przebije poziom 20 000 USD. Jego zdaniem „w tej chwili bitcoin jest trochę oszalały”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mike Novogratz prognozuje wzrosty

Prezes Galaxy Digital mówił też, że teraz to altcoiny przejęły pałeczkę i niejako pokonały BTC pod względem zwrotów, jakie mogą zagwarantować inwestorom. Od 1 stycznia, jak dodał Novogratz, bitcoin „znalazł swój własny tor” jako wyjątkowy magazyn wartości.

„Bitcoin jest prawdopodobnie najlepszą nową marką ostatnich jedenastu lat – kapitalizacja rynkowa w wysokości 200 miliardów dolarów dla linii kodu, która pojawiła się jedenaście lat temu. (…) Ponieważ ludzie uwierzyli, że jest to teraz magazyn wartości – podobnie jak złoto, tylko złoto ma 3000 lat i [kapitalizację] 10 bilionów dolarów, bitcoin ma jedenaście lat i [kapitalizację] 200 miliardów dolarów”

– opisał sytuację na rynku.

Na giełdach będzie dominowała zieleń?

Już w grudniu, przed bitcoinowym rajdem, jaki obserwujemy od stycznia 2020 r., Novogratz przewidział, że bitcoin osiągnie w tym roku cenę 12 000 USD. Teraz, jak widać, zaktualizował tę wizję.

Jego najnowsze prognozy pozostają jednak nadal skromne w porównaniu z innymi pomysłami znanych postaciami z branży kryptowalut i finansów. W lutym współzałożyciel Fundstrat, Tom Lee, powiedział, że para BTC / USD powinna w tym roku znaleźć się na poziomie nawet 27 000 USD. I to już do sierpnia br. Swoje prognozy oparł na analizie technicznej. Inni analitycy dopatrują się powodu wzrostów, gdzie indziej i opierają to na przeświadczeniu, że za wzrostami będą stać fundamenty w postaci halvingu, który to będzie mieć miejsce w maju. W jego wyniku nastąpi podział nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci BTC. Tym samym podaż nowych bitcoinów, które trafiają na rynki, spadnie o 50 proc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here