Naga Marketsbitcoin w bańceInwestor kryptowalutowy Mike Novogratz w rozmowie z Bloombergiem w poniedziałek 15 października potwierdził, że jego zdaniem bitcoin ​​w 2018 roku nie przekroczy  poziomu 10 000 $. Twórca Galaxy Investment Partners uważa jednak, że ​​długo oczekiwana fala inwestorów instytucjonalnych wkroczy na ten rynek w przyszłym roku. Ma to dać nową falę hossy.


Jak sam podkreśla, uważa, że w pierwszym lub drugim kwartale 2019 roku “jeśli instytucje zaczną wchodzić, ustanowimy nowe maksima”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Masy w kolejce po bitcoina?

Novogratz mówił to w dniu, w którym firma Fidelity Investments ogłosiła, że przygotowuje  rozwiązanie dedykowane inwestorom instytucjonalnym. Chodziło o grupę klientów, którzy potrzebują szczególnego bezpieczeństwa podczas interakcji z krypto-aktywami. Legendarny Mike powiedział, że rozwiązanie to wymaga jednak jeszcze testów przed wprowadzeniem go na globalne rynki i zaadaptowaniem dla masowego odbiorcy.

“Prawdopodobnie zacznie to działać w styczniu lub w I kwartale” – uważa Novogratz. Później inwestor spodziewa się masowego napływu na rynek kryptowalut i tokenów klientów instytucjonalnych, którzy mogą wygenerować nową falę wzrostów i nowe ATH.

Przemawiając na konferencji Beyond Blocks w Korei Południowej w lipcu, Novogratz przewidywał już, że wiele instytucji wejdzie na rynek kryptowalut “w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat.” Jednak zauważył, że masowa adopcja technologii walut cyfrowych i Blockchain nastąpi nie wcześniej niż w ciągu następnych pięciu lat.

Mniej więcej w tym samym czasie napisał na Twitter, że ceny kryptowalut zaliczyły już swoje dno na wykresie.

Inni komentatorzy finansowi także trzymają się coraz bardziej śmiałych prognoz cenowych dotyczących końca tego roku. Analityk Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, utrzymuje, że  całkiem możliwa jest cena bitcoina wynosząca 25 000 $ do Nowego Roku. Pod koniec września Lee dalej prognozował zaś wzrost Ethereum (ETH) do o 1900 $ w tym samym czasie. Stanowiłoby to skok o 40 procent względem rekordowego dotąd wyniku.

Powyższe stoi w opozycji do pesymistycznego spojrzeniu na rynek Vitalika Buterina, który przyznał niedawno, że nie widzi już szans na nowe bańki spekulacyjne na rynkach kryptowalutowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here