Naga MarketsMichael Novogratz, założyciel firmy inwestycyjnej Galaxy Digital zajmującej się kryptowalutami, twierdzi, że bitcoin zdrożeje do 100 000 USD do końca roku.

  • Novogratz twierdzi, że BTC będzie kosztowało 100 000 USD.
  • W swojej nowej wypowiedzi zauważył, że szlakiem, jaki teraz przeciera też Elon Musk podążą i inni inwestorzy – w tym detaliczni.

Novogratz: bitcoin będzie po 100 000 USD

Zobaczysz, jak każda firma w Ameryce zrobi to samo – powiedział Novogratz w poniedziałek w wywiadzie dla Bloomberg Television. Chodziło mu o powtórzenie inwestycji Tesli, która to spółka zainwestowała w BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Novogratz powiedział, że dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, okazał „geniuszem” w kwestii inwestowania w BTC. Dalej wszedł na temat tego, co stoi za fenomenem kryptowaluty.

– Jedną z rzeczy, która łączy bitcoina, Teslę i akcje dot. energii słonecznej oraz inwestowanie w ESG to milenialsi i pokolenie Z, młodzi ludzie inwestują w przyszłość i widzą w niej kryptowaluty – powiedział.

Elon nie jest pionierem

Warto przypomnieć, że Musk nie jest pierwszym inwestorem i prezesem dużej firmy, który zainwestował w kryptowalutę. Michael Saylor z MicroStrategy Inc., jeden z pierwszych dużych inwestorów, którzy wpłacili gotówkę na rynek kryptowalut, powiedział we wrześniu, że złagodzenie polityki inflacyjnej Rezerwy Federalnej pomogło przekonać go do zainwestowania w BTC. Teraz jego drogą podąża właśnie Musk.

Teraz masz największego, najbogatszego człowieka na świecie [który inwestuje w BTC] – powiedział Novogratz.

Jego zdaniem teraz czeka nas masowa akcja na giełdach – ludzie mogą zacząć skupować bitcoiny, chcąc dorównać tym samym Muskowi. Tym samym zwiększą popyt na kryptowaluty i sprawić, że jedno BTC może kosztować nawet 100 000 USD.

W momencie pisania tych słów BTC kosztuje zaś 46 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognoza | eur usd kurs | notowania ropy wti | kurs nasdaq | gpw pkn orlen | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here