Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalZałożyciel i szef Galaxy Digital oraz entuzjasta kryptowalut w jednej osobie, Mike Novogratz, przewiduje teraz kolejne ruchy na wykresie ceny bitcoina (BTC), która jego zdaniem ustabilizuje się w przedziale między 10 000 a 14 000 USD. Biznesmen zauważył to w wywiadzie dla CNBC dn. 27 czerwca.

Rozmawiając z dziennikarzem Squawk Box w CNBC, Novogratz prognozował, że wiodąca kryptowaluta znajdzie się teraz w konsolidacji między 10 000 a 14 000 USD. Nawiązując do wpisu Facebooka dot. kryptowaluty Libra, CEO Galaxy Digital powiedział:

„Jedna z największych firm na świecie powiedziała, że ​​wierzy w kryptowaluty. […] Jeśli jesteś inwestorem instytucjonalnym, który bada ten temat, ale wciąż martwi się, czy warto w to inwestować, takie ruchy sprawiają, że ​​stajesz się bardziej pewny siebie.”

Piasek w trybach

Warto zauważyć, że bitcoin zakończył prawdopodobnie tę falę wzrostów i dziś na rynku widać korektę. W momencie pisania tego tekstu za 1 BTC należy zapłacić już “tylko” ok. 11 400 USD. Kryptowaluta straciła ponad 7% swojej wartości w ciągu 24 h. Niektórzy wiążą to z  faktem awarii na amerykańskiej platformie transakcyjnej Coinbase.

Awaria miała miejsce po wczorajszym rajdzie, w którym bitcoin przekroczył zarówno poziom ceny 12 000 USD, jak i 13 000 USD w ciągu kilku godzin. Z drugiej strony przy takim skoku wartości korekta była czymś naturalnym i potrzebnym.

Novogratz o rynku kryptowalut

Novogratz skomentował również nadchodzącego stablecoina Facebooka – Librę. Jak uważa, że początkowo projekt nie będzie zdecentralizowany, ale liczy, że może z czasem się taki stanie.

31 maja Novogratz stwierdził, że bitcoin prawdopodobnie będzie konsolidował w przedziale około 7 000–10 000 USD”.

W tym tygodniu wielu innych komentatorów twierdziło, że wzrost ceny bitcoina był spowodowany ogłoszeniem przez Facebooka planów dot. Libry. Jednak bitcoin był już warty powyżej 9 000 USD, w czasie gdy gigant mediów społecznościowych oficjalnie zaprezentował swój pomysł kryptowaluty Libra. Craig Erlam, starszy analityk rynku w firmie handlowej Oanda, stwierdził:

„Bitcoin powoli – według własnych standardów – wzrastał w ostatnich miesiącach, ale uruchomienie Libra na Facebooku wyraźnie stało się katalizatorem niedawnego wzrostu”.

Bloomberg nazywa obecny entuzjazm „powrotem marzeń spekulacyjnych”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here