Naga MarketsJedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital – Mike Novogratz twierdzi, że Bitcoin (BTC) zajmuje wyjątkowe miejsce w krajobrazie kryptowalut. 


Bitcoin to suwerenność, a suwerenność musi kosztować

W wywiadzie dla Bloomberg TV porównał on rynek kryptowalut do układu okresowego pierwiastków zwanego także potocznie tablicą Mendelejewa a Bitcoina do złota:

“Na układzie okresowym jest 118 elementów, a tylko jeden z nich jest złoty […] Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Miejscem, w którym masz suwerenne pieniądze, to nie są amerykańskie pieniądze, to nie są chińskie pieniądze, to suwerenne pieniądze. Suwerenność kosztuje dużo, powinna.”

moneta Bitcoin na banknocie dolaraMimo zdawać by się mogło wewnętrznego przekonania co do wyjątkowości najstarszej z kryptowalut, Novogratz nie podał jednak żadnego uzasadnienia dlaczego to właśnie Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Wspomniał on jedynie, że podczas gdy technologia blockchain oferuje solidny system bezpiecznej wymiany wartości, nie wszystkie kryptowaluty muszą wykorzystywać go w pełni. Zasugerował on również, że w przeciwieństwie do BTC, mniej wartościowe coiny mogą okazać się lepsze w zakresie bezpieczeństwa handlu czy wydajności. Mimo to, to właśnie cyfrowe złoto będzie najlepsze pod względem przechowywania wartości.

Kurs Bitcoina testuje istotny opór

Spoglądając tymczasem na notowania Bitcoina notowanego na giełdzie Bitstamp zauważymy, że jego kurs oscyluje od kilku dni w okolicy linii tendencji spadkowej. Jeżeli tendencja ta będzie się przeciągać bądź obecnie testowany opór zostanie orzucony, rynek mógłby osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w rejonie 3480 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWzrost globalny i w USA oznacza podwyżki FED „już” w czerwcu
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 13 lutego 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here