Naga MarketsMike Novogratz: Bitcoin po 12 tys. dol., potem nawet 50 tys. za jednego BTCJak przekazał Forbes, Goldman Sachs obserwuje rynek cyfrowych walut. Jak twierdzi zaś Mike Novogratz, firma “będzie musiała sama zająć się kryptowalutami”, sugerując, że jego Galaxy Digital ma „przewagę” w zrozumieniu zdecentralizowanych finansów i cyfrowych walut. Przedstawił też swoje prognozy dot. kursu BTC.

  • Goldman Sachs obserwuje rynek BTC.
  • Novogratz twierdzi, że kolejnym ATH bitcoina będzie poziom 50 000 USD.

Bitcoin: Z Goldman Sachs do Galaxy Digital

Novogratz chwalił się też Forbesowi, że ludzie z Goldmana przechodzą do jego firmy. W zeszłym miesiącu Galaxy ogłosiło, że partner Goldman Sachs, Damien Vanderwilt, dołączy do firmy na początku przyszłego roku jako współprezes i szef rynków globalnych, którego zadaniem będzie “wypełnienie malejącej luki między Wall Street, bitcoinem i kryptowalutami”.

Sam Novogratz postrzega też zbliżającą się emisję cyfrowego juana inspirowanego bitcoinem i blockchainem, a także bezprecedensową interwencję banków centralnych w rynki jako główne czynniki napędzające zainteresowanie kryptowalutami na Wall Street.

– Cena bitcoina wyniesie 12 000 USD przed końcem roku – twierdzi i dodaje, że potem „kolejną dużą liczbą” będzie 50 000 USD.

Kurs BTC: To nie jest żadne szaleństwo!

Dziś co prawda cena bitcoina nie powala. Utknęła na poziomie ok. 10 600 USD. Ewidentnie wpadła w kolejny trend boczny. Novogratz uważa, że nie powinno nas to zrażać. Ma rację. Poprzednie bańki pokazały, że BTC potrafiło drożej w okresie kilku miesięcy od poziomy nieco ponad 1000 USD do 20 000 USD.

– Osiągnięcie 50 000 czy 100 000 dolarów nie jest czymś szalonym – dodał Novogratz. – To będzie naturalna ewolucja – uważa.

Choć dla osoby patrzącej na rynek kryptowalut z boku jego słowa mogą brzmieć jak szaleństwo, warto dodać, że dziś fundamenty BTC są mocne, jak nigdy wcześniej. Oficjalnie w bitcoiny inwestuje MicroStrategy, jeden z graczy na Wall Street. Rządy otwierają się zaś na CBDC, czym pokazują, że istnienie cyfrowych walut jest czymś potrzebnym na rynku. Do tego dochodzą kwestie makroekonomiczne: dodruk walut fiat, wojna ekonomiczna USA-Chiny, problemy banków czy kryzys gospodarczy, jaki trwa od początku tego roku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here