Naga MarketsPolicja w Sydney aresztowała Australijkę za rzekome prowadzenie syndykatu przestępczego. Używała BTC do wyprania 3,23 miliona dolarów od 2017 roku.

  • Australijka wyprała przez trzy lata ponad 3 mln USD.
  • Policja ma kontynuować tropienie tego typu działań przestępczych.

Pranie zakończone aresztem

Australijka została aresztowana przez policję w centrum handlowym w Sydney 1 maja, po tym jak rzekomo sprzedała bitcoiny (BTC) za 60 000 dolarów australijskich (38 800 USD) w gotówce. W ten sposób jej klient chciał zapewne uniknąć płacenia podatków i ukryć środki za pomocą kryptowalut.

Według artykułu Daily Mail, kobieta jest oskarżona o prowadzenie syndykatu zajmującego się praniem pieniędzy od 2017 roku. Podczas aresztowania policja zajęła 60 000 USD w gotówce, dostęp do 3,8 BTC (o wartości 37 000 USD) i telefon komórkowy. Później funkcjonariusze przeszukali pobliskie mieszkanie, znajdując więcej telefonów komórkowych, komputerów i elektronicznych urządzeń pamięci masowej, a także klucze prywatne do adresów z bitcoinami o wartości 11 700 USD.

Służby twierdzą, że kobieta prowadzi syndykat prania pieniędzy, który wniskliwie badali od listopada 2018 r. Uważają, że ten działał jednak od 2017 r. i dokonywał transakcji za pomocą bitcoinów. Łącznie przez system grupy przeszło 3,23 mln USD w BTC.

– To pierwsze aresztowanie przeprowadzone przez detektywów ds. cyberprzestępczości w związku z niezgodnymi z prawem usługami dot. cyfrowej waluty w Nowej Południowej Walii i uważa się, że jest to pierwszy tego typu przypadek w Australii – dodał detektyw Matt Craft.

Ostrzegł także innych nielegalnych dostawców takich usług związanych z cyfrowymi walutami, mówiąc, że ich “działania nie pozostaną niezauważone”.

Australia nie jest przychylna kryptowalutom

Australijskie organy podatkowe podjęły niedawno poważne działania w celu zachęcenia inwestorów kryptowalut do przestrzegania ich zobowiązań podatkowych. Ci ponoć starali się uchylać od płacenia danin.

Tymczasem na początku tego miesiąca szefowa australijskiego stowarzyszenia podatników dokonała swojej pierwszej inwestycji w bitcoina, ku zadowoleniu lokalnej społeczności kryptowalut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here