Naga Markets

Mieszkańcy Waterloo stracili w tym roku 430 tysięcy USD na oszustwie na rynku kryptowalut.

  • Kanadyjskie miasto ostrzega przed scamami na rynku kryptowalut i cyfrowych aktywów.
  • Mieszkańcy Waterloo stracili ponad 400 tys. USD na scamie na rynku kryptowalut.

Och, och, Waterloo

Chodzi o Waterloo w Ontario w Kanadzie. To obecnie pierwsze kanadyjskie miasto, które wydało ogólne ostrzeżenie dot. scamów po tym, jak 78 jego mieszkańców zostało oszukanych przez oszustów z rynku kryptowalut w 2020 roku.



Według Global News, mieszkańcy Waterloo do tej pory stracili w tym roku ponad 430 000 dolarów, a 29 z 78 osób padło ofiarami scamu tylko w lipcu br.

O jaki scam chodzi? Oszuści podszywali się pod urzędników państwowych, prosząc ofiary o zdeponowanie im pieniędzy w kryptowalucie pod groźbą kary. Jednemu z mieszkańców powiedziano, że pod jego nazwiskiem otwarto ponad 25 kont bankowych, które następnie wykorzystano do prania pieniędzy. Poinstruowano go, aby zdeponował ponad 10 000 CAD w różnych bitomatach, aby wyjaśnić sprawę.

Rosnąca liczba tego typu spraw zachęciła Okręgową Służbę Policyjną Waterloo do rozpoczęcia kampanii „Świadomość nadużyć” w celu walki ze scamami.

Kup Pan bitcoina!

Kanadyjskie Centrum Zwalczania Nadużyć Finansowych opublikowało również dane dotyczące oszustw telefonicznych związanych z bitcoinem. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 roku do centrum wpłynęło 23655 zgłoszeń dot. oszustów dzwoniących do ofiar z prośbą o płatności w bitcoinie.

Jeff Thomson, starszy analityk wywiadu Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej, powiedział Global News, że zauważony został “spadek liczby tych połączeń w kwietniu i maju”, ale potem “zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby oszustw”.

Wyjaśnił jednak, że nie wszyscy ludzie, którzy zgłaszali takie oszustwa, stracili pieniądze. Niektórym władze pomogły i uniemożliwiły scamerom oszukanie ich.

NED

Thomson powiedział również, że Kanadyjska Komisja Radiofonii i Telewizji i Telekomunikacji pracuje nad śledzeniem połączeń wykonywanych przez oszustów.

Autor poleca też:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here