Naga Markets


Szklana kula z BTCPonieważ stopa inflacji w Argentynie zbliża się teraz do najwyższego poziomu od 1992 r., ludzie coraz częściej zwracają się ku bitcoinowi (BTC) jako alternatywie.

Inflacja w Argentynie wynosi teraz aż 54 procent. Argentyński bank centralny trzykrotnie zaostrzył już politykę monetarną w ciągu ostatniego miesiąca, ale mimo tego inflacja nadal przyspiesza.

Inflacja rośnie, kupujemy BTC!

Stopa inflacji wzrosła w marcu do prawie 55 procent, a ceny konsumpcyjne skoczyły o 4,7 procent w skali miesiąca, przewyższając wszystkie prognozy ankiety przeprowadzonej przez Bloomberga.

Niestabilne otoczenie gospodarcze skłania wielu inwestorów do koncentrowania się na bitcoinie, zamiast na narodowej walucie. W ten sposób wolumeny kryptowalutowych transakcji w Argentynie osiągają najwyższe wyniki w historii.

Gospodarka Argentyny cierpi z powodu chronicznej inflacji do tego stopnia, że ​​żadna miara pieniężna nie wydaje się już działać. Według Financial Times:

“Argentyna jest uwięziona w błędnym kole. Popyt rzędu kilku milionów dolarów na niepłynnym rynku może osłabić peso, jak miało to miejsce od początku marca. Deprecjacja kursu walutowego szybko prowadzi do wzrostu inflacji, dolaryzacji portfela i wyższych stóp procentowych – obecnie jedynym środkiem obrony waluty przez bank centralny.”

Fakt, że bitcoin jest odporny na inflację, czyni go szczególnie atrakcyjnym w tym środowisku. W konsekwencji wielu postrzega kryptowalutę jako potencjalną alternatywę do waluty typu fiat.

Bitcoin został już zintegrowany z wieloma działaniami biznesowymi. Na przykład w 37 miastach użytkownicy transportu publicznego pośrednio korzystają z bitcoinów, aby zapłacić za przejazdy, podczas gdy bitomaty stają się coraz bardziej widoczne w Buenos Aires.

Co najważniejsze, administracja prezydenta Mauricio Macri już wykazała zainteresowanie cyfrową walutą i jej technologią – blockchain. Na przykład w marcu 2019 r. rząd ogłosił partnerstwo z Binance Labs, inkubatorem technologii blockchain.

Co więcej, w marcu 2019 r. znany inwestor i zwolennik bitcoina Tim Draper zalecił, aby prezydent Macri przyciągał zagranicznych inwestorów, radykalnie zmieniając gospodarkę kraju i zastępując argentyńskie peso właśnie bitcoinem. Założył się nawet z prezydentem Argentyny o cenę BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here