Naga MarketsZ pewnością należy w dzisiejszym podsumowaniu wspomnieć o brytyjskim funcie, który zyskuje wobec wielu najważniejszych walut na świecie. Warto np. wspomnieć o 2 letnich szczytach na parze GBPNZD, gdzie wybita została trwająca od dawna konsolidacja. Duża aprecjacja funta to efekt pozytywnych słów ze strony Michela Barniera, negocjatora z UE w sprawie Brexitu, który widzi w najbliższych tygodniach zawiązanie porozumienia. Oprócz tego NIESR opublikował dane w których pokazuje dalszy wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii.

Sytuacja na giełdach była dzisiaj raczej mieszana. W Azji notowane były spadki po tym, jak pod koniec zeszłego tygodnia Trump zapowiedział możliwie większą transzę taryf celnych niż początkowo zapowiadał. Na Wall Street i w Europie notowane były niewielkie wzrosty, natomiast spore spadki były widoczne dzisiaj w Polsce. Jest to sprawa związana z JSW oraz spółkami energetycznymi.

Inflacja w Norwegii rośnie szybciej od oczekiwań, co daje szanse na rychłą podwyżkę stóp procentowych. Inflacja CPI wyniosła 3,4% r/r, natomaist inflacja bazowa wzrosła do poziomu 1,9% r/r. Oczekiwano 3,2% r/r oraz odpowiednio 1,7% r/r.

W tym tygodniu czekają nas decyzje 3 ważnych banków centralnych: BoE, EBC i CBRT ze względu na ostatnią dużą deprecjację liry. W trakcie sesji azjatyckiej poznamy kilka figur z Antypodów oraz Japonii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here